Mládež | Veda | Technika
               
FVAT
     

Cena Dionýza Ilkoviča – posledné dni na zaslanie nominácií

Zverejnené: 05.09.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Aké to je, keď je učiteľ stále zvedavým žiakom a triedy sú plné radosti z objavovania? Takýto učitelia si naozaj zaslúžia aj spoločenské uznanie. Pomôžte objaviť ďalších talentovaných učiteľov a mentorov prírodovedných predmetov, ktorí si zaslúžia uznanie. Nominácie v tomto ročníku zbierajú organizátori Ceny Dionýza Ilkoviča do 9.9.2018 – viac v prílohe.

Motivujte žiakov, aby objavili v sebe talent

Zverejnené: 05.09.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Blíži sa 21. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET, z ktorého tí najúspešnejší postupujú, tak ako po minulé roky, na najprestížnejšie súťaže do celého sveta. V aprílovom AMAVET eRevue som vás informoval o úspešných Amaveťákoch na Vernadského súťaži v Moskve. Špeciálne ceny získali Nela Gloríková za najlepší projekt so zameraním na environmentálne zmeny a matematické modelovanie. Ján Maťufka a Peter Škripko mali spoločný projekt, ktorý bol v kategórii Pharmacology, Biotechnology and Food Chemistry vyhodnotený ako najlepší.

Ponúkam vám ich postrehy zo súťaže na videu, ktorého autorom je Janko Maťufka: https://www.youtube.com/watch?v=wIYgfEr9jm4&feature=youtu.be

Ján Nemec

Špeciálna zľava za priazeň

Zverejnené: 10.08.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

V júlovom mimoriadnom vydaní AMAVET eRevue som vám pripomenul, že „nielen prácou je človek živý“. Najmä tým, čo im práca v zamestnaní neumožnila myslieť na plánovanie zaslúženého relaxu. Niektorí ste využili našu ponuku a neoľutovali. (Jeden z dôkazov o spokojnosti si môžete prečítať nižšie.) Zostalo nám ešte niekoľko miest neobsadených na prelome septembra a rozhodli sme sa našim priaznivcom  a čitateľom vyjsť v ústrety znížením ceny. Za náklonnosť, ktorú venujete AMAVET-u, Vám ponúkame letný relax za minimálnu cenu, ktorú môžete využiť do piatka 17. augusta 2018.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

AMAVET klub Impulz pozýva do tábora v Čiernej Hore

Zverejnené: 03.08.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Výlety do Kotoru a na Skadarské jazero, rôzne kreatívne techniky ako sú paracord, makrame a iné pripravili pre účastníkov letného tábora v Čiernej Hore organizátori AMAVET klubu 944 Impulz z Modry. Chýbať nebudú ani rôzne vodné športy a ďalšie prekvapenia. Cestou tam navštívia kláštor Ostrog, ktorý patrí medzi päť najkrajších lokalít v Čiernej Hore. Pôsobivý kláštor je vstavaný do skaly takmer v  kilometrovej výške od údolia a  pri pohľade naň nemáte ani potuchy, ako mohol byť tento kláštor postavený.  Po ceste naspäť pôjdu cez úchvatnú rieku Tara Zipline. Kaňon, ktorým preteká Rieka Tara, je pýchou Národného parku Durmitor v Čiernej Hore.

Modrančania majú ešte niekoľko miest voľných. Ubytovanie bude v hoteli Mediteran v meste Ulcin. Termín letného tábora je od 17. do 26. augusta a autobus odchádza z Modry. Základná cena je lákavá - 305 eur, v ktorej je ubytovanie, raňajky, doprava autobusom. V prípade záujmu kontaktujte: Ing. Ingrid Kuníková 0907 786 999.

Dvojaký úžitok v jednej dovolenke – pre deti aj rodičov

Zverejnené: 18.06.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Rodičia, váš sen prežiť pohodovú dovolenku s vašimi ratolesťami premeníme v AMAVET-e na skutočnosť! Pri mori v nádhernom prostredí Makarskej riviéry.

Deti sa zabávajú, pritom sa hrajú na malých vedcov a súčasne ich rodičia vychutnávajú plným dúškom všetko, čo k pohodovej dovolenke patrí. Ubytovanie sedem nocí aj s dopravou autobusom za 220 eur na osobu zahŕňa aj prácu animátorov a akreditovaný program ministerstvom školstva „Zvedaví vedci“, ktorý je časovo vhodne vsadený do vašej predstavy „byť s deťmi a pritom starosti prenechať iným a vychutnať si s nimi len radosti.“ Ak zareagujete včas, posledné miesta sú voľné v týchto termínoch:

13. – 22.7. 2018

20. – 29.7. 2018

27.7. – 5.8. 2018

Kontakt:

lehotska@amavet.sk, 0905 506 312, 02/4487 2331, www.superleto.sk

p.s.

Táto ponuka platí samozrejme aj pre záujemcov bez detí, partie kamarátov alebo kolegov z práce na upevnenie vzťahov, na čo je relax pri mori v útulných domčekoch v píniovom háji absolútne ideálny. 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

FESTIVAL ŠTYROCH ŽIVLOV AMAVET

Zverejnené: 18.06.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Bádali a hrali sa.

Na 1. ročníku súťaže Festival štyroch živlov AMAVET (F4Ž) bola síce skromná účasť projektov, ktoré však mali vysokú úroveň. Členov hodnotiacej komisie pozitívne prekvapili aj výborné prezentácie súťažiacich žiakov. Nezľakli sa ani mikrofónu, ktorý rozozvučal celú halu vedecko-zábavného centra AURELIUM, kde sa festival konal 8. júna 2018 v Bratislave.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

AMAVET na Intel ISEF 2018

Zverejnené: 18.06.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Aj tento rok v máji sa konala v USA najväčšia a najprestížnejšia vedecká súťaž  pre stredoškolákov z celého sveta Intel ISEF 2018. Teraz ich privítali 13. – 19. mája v Pensylvánii, v meste ocele a stredisku Slovákov žijúcich v USA – v Pittsburghu. Medzi známych Slovákov, ktorí tu žili, patrí Andy Warhol, či Joseph Matthew Gaydos, prvý Slovák zvolený do snemovne reprezentantov USA.  Mesto sa v poslednom polstoročí zmenilo z priemyselnej metropoly na popredné mesto v medicíne, technológiách a finančných službách. Aj preto sa práve tu konala najväčšia vedecká súťaž pre 1792 talentovaných stredoškolských vedcov z 81 krajín sveta.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

AMAVET úspešný na svetovej súťaži RoboRAVE

Zverejnené: 18.06.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Robotický vzdelávací program RoboRAVE, ktorý učí žiakov a učiteľov ako navrhovať, vytvárať, programovať a testovať roboty na vykonávanie rôznych úloh, má každý rok v máji vyvrcholenie na svetovej súťaži. V tomto roku sa uskutočnil 10. – 12. mája v Albuquerque, v Novom Mexiku. Na svetovú súťaž RoboRAVE do USA postúpili až dva slovenské tímy – členovia AMAVET klubu  z Vranova nad Topľou a z AMAVET klubu z Martina. Oba slovenské tímy sa prebojovali spomedzi 19 prihlásených tímov z celého sveta medzi 8 najlepších do finále, v ktorom sa martinský tím Fire Breathing Rubber Duckies (FBRD) umiestnil na treťom – bronzovom mieste a vranovský tím Boreas tesne za ním na celkovom štvrtom mieste. 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Technológie zdokonaľujú našu prácu

Zverejnené: 18.06.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Originálne nápady, inovácie, a predovšetkým prepojenie moderných technológií s praxou neziskových organizácií – to sú hlavné aspekty súťaže Microsoft NGO Awards. V druhom ročníku sa v nej podarilo uspieť Asociácii pre mládež, vedu a techniku a organizácii Metro z Martina. 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Na odovzdávaní cien LEAF AWARD nechýbal AMAVET

Zverejnené: 18.06.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

LEAF Award je program rozvoja a podpory do výšky až 5 tisíc eur, ktorý Šikovné makovice počas jedného roka individuálne rozvíja v spolupráci s tímom skúsených odborníkov, ktorých vie LEAF zabezpečiť vďaka množstvu partnerov medzi firmami, expertmi z najrôznejších oblastí a aj vďaka veľkej LEAF komunite. Cenu Šikovných makovíc získali aj účastníci Festivalu vedy a techniky AMAVET, konkrétne Peter Škripko s projektom „Potenciálne využitie lignínu a prírodných olejov v prevencii pred UVA a UVB žiarením“, na ktorom pracuje Peter so spolužiakom Jánom Maťufkom a Filip Geib s projektom „Monitoring kvality ovzdušia v Liptovskom Mikuláši“.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU
1 2 3  4 5  ... 115 116 117 118 119