Mládež | Veda | Technika
               
2% dve percenta amav
   

PRÁCA SPOJENÁ S RELAXOM

Zverejnené: 09.05.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Členovia AMAVET-u bilancovali na Valnom zhromaždení klubov

Vedúci klubov AMAVET sa zúčastnili na školení spojenom s Valným zhromaždením na pracovno-relaxačnom pobyte, ktorý sa uskutočnil v hoteli GINO PARADISE Bešeňová od  piatka 21. do nedele 23. apríla. Nechýbala ani horúca termálna voda krásneho aquaparku, do ktorej sa ponorili amaveťáci po pracovnom „ponore“.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Inšpiratívny relax

Zverejnené: 09.05.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Asociácia pre mládež, vedu a techniku pozýva učiteľov, ktorí chcú okrem relaxu získať podnety a nápady pre spestrenie svojho pedagogického poslania a klubových vedúcich, členov AMAVET-u na informačnú cestu do chorvátskeho kempu Baško Polje s ubytovaním zdarma!

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Modelársky víkend v Mossoni

Zverejnené: 09.05.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Predposledný aprílový víkend sa v Maďarskom Mossonmagyarovári konal už  19. ročník medzinárodnej súťaže plastových modelárov, na ktorom sa zúčastnili aj členovia Amavet klubu 836 Nitra.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Sobota plná spevu a spoznávania vedy a techniky.

Zverejnené: 09.05.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Radi spievame, tancujeme, ale aj spoznávame nové veci. Preto sme sa tešili na sobotňajší výlet, ktorý pre nás pripravil klub AMAVET pri našej Základnej škole v Rožňave.  

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

3. ročník robotickej súťaže RoboRAVE SK - 2017 je vyhásená !

Zverejnené: 12.04.2017  |  Autor: Jozef  |  Kategória: Nekategorizované
          

V sekcii "RoboRave", hore môžete nájsť pravidlá a prihlasovací formulár pre súťaž RoboRAVE SK - 2017.

V tomto roku je nová kategória aj pre študentov vysokých škôl "US" - University student, neprehliadnite

a prihláste sa aj Vy !!!

Heslo je ako spodné prádlo...

Zverejnené: 10.04.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Výsledky 12. ročníka Junior Internet AMAVET

Vtip, humor, nadsádzka – typické vlastnosti pre mladosť a študentský vek nechýbali ani na 12-tom ročníku Junior Internet-u AMAVET, ktorý sa konal posledný marcový a prvý aprílový deň. Pozvánka Asociácie pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) nebola prvoaprílovým žartom. Na Fakulte informatiky a informačných technológií v Bratislave sa zišli súťažiaci z celého Slovenska, aby si porovnali svoje práce v šiestich kategóriách. Blogeri či youtuberi, programátori webových stránok, vývojári mobilných aplikácií, grafickí dizajnéri, ale aj copywriteri a textári dostali šancu stať sa internetovou osobnosťou. Bolo sa na čo pozerať. Veď jeden zo súťažiacich prezentoval svoju prácu nasledovne: „Heslo je ako spodné prádlo. Musíš ho meniť často. Nemusí ho vidieť každý. Dlhšie je lepšie než krátke". Mnoho ľudí si neuvedomuje aké dôležité je mať silné heslo, preto naprogramoval mobilnú aplikáciu, ktorú nazval SHAKE IT a „zašejkovaním“ si vygenerujete ľahko-zapamätateľné heslo a každých 90 dní upozorní, že ho treba zmeniť. Filip Miháľ získal za svoju apku špeciálnu cenu poroty.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Zázrak zo Slovenska

Zverejnené: 11.04.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

„Ako dvojročná som prvýkrát chytila ceruzku do ruky a odvtedy som ju nepustila.“ Dnes už o osemnásťročnej Bratislavčanke Eme KLUČOVSKEJ hovoria v hollywoodskych štúdiách na vizuálne efekty ako o zázraku zo Slovenska! Hodnotiacu porotu Junior Internetu AMAVET očarila minulý rok, kde suverénne zvíťazila v kategórii JuniorDIZAJN. Na tohtoročnom 12. ročníku Ema už rozdávala svoje skúsenosti rovesníkom za rečníckym pultom, aby ich motivovala pri rozvíjaní talentu. Dizajnérka postavičiek – príšeriek, talentovaná Ema, ako sama vraví: „Od malička som milovala drápy, zuby, krv a PRÍŠERKY. Neviem kresliť ľudí, ale príšerky ma fascinujú“. Mňa zas fascinuje Ema. Preto som využil jej účasť na Junior Internete AMAVET, požiadal o podpis, ktorý v budúcnosti môže mať cenu zlata, a požiadal ju o krátky rozhovor.

Prezentácia svojich prác na 11. ročníku Junior Internet AMAVET 2015

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

„Tajomstvo Afriky“ na Junior Internete AMAVET

Zverejnené: 11.04.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Kategória JuniorTEXT mala na tohtoročnom Junior Internete AMAVET-u v doterajšej histórii najväčší počet prihlásených prác. Možno to spôsobila vyhlásená téma „Je tajomstvom šťastia nezištná pomoc iným?“. Autori textov kľúčové slová „šťastie“ a „pomoc“ pozvŕtali z rôznych uhlov pohľadu. Šesť prác hodnotiaca komisia posunula do finále, čo už samo o sebe bolo malým víťazstvom. Tu mali autorky, v tomto prípade samé dievčatá, možnosť za 3 a pol minúty obhájiť svoj text pred auditóriom svojich rovesníkov a samozrejme aj porotou. Šestnásťročná Sabina Sabová podfarbila svoju prezentáciu príbehu „Tajomstvo Afriky“ náladovým hudobným podmazom a zožala najväčší potlesk prítomných a hodnotiaca komisia jej v silnej konkurencii prisúdila prvé miesto.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Cesty víťazov Festivalu vedy a techniky AMAVET 2016

Zverejnené: 12.04.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Desiateho apríla vycestovali za svojimi snami prví žiaci z minuloročných víťazov Festivalu vedy a techniky AMAVET 2016. Richard Baláž, Richard Kováč a Marco Pintér nás v týchto dňoch reprezentujú na Vernadského národnej súťaži v Moskve. Okrem nich sa pripravujú na zahraničné súťaže ďalší sedemnásti žiaci, aby svojim umom a talentom reprezentovali Asociáciu pre mládež, vedu a techniku, svoju školu a Slovenskú republiku vo svete. Tešíme sa na ich výsledky, o ktorých vás budeme pravidelne informovať.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Posledné miesta na Cestu za vedou

Zverejnené: 11.04.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Veda a umenie v Paríži

Vo februárovom vydaní eRevue sme vám ponúkli jeden z najobľúbenejších programov, v ktorom počas piatich dní spoznáte kultúru, umenie a vedu v Európe. Využite posledné miesta!

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU
1 2 3 4  5 ... 101 102 103 104 105