Výnimočná ponuka Cesty za vedou pre deti aj dospelých
               

Výnimočná ponuka Cesty za vedou pre deti aj dospelých

Dátum: 11.01.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Švajčiarske centrum vedy Technorama

Koniec apríla môžete prežiť v jedinečnom interaktívnom fyzikálnom centre TECHNORAMA vo Winterthure s viac ako 500 experimentálnymi prezentáciami. Od sobotňajšieho večera 28.4.2018 do skorého rána 1. mája vás pozývame na Cestu za vedou do Švajčiarska. Rozlohou je Technorama jedno z najväčších vzdelávacích zariadení na svete. Jej heslom je "vyskúšať, hrať sa a rozumieť". A z toho sa tešia deti aj dospelí. Každý rok privíta Centrum vedy viac ako štvrť milióna návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Technorama má prezentácie na troch podlažiach. Na prízemí sú experimenty venované mechanike a magnetom. Na prvom poschodí sa môžete pohrať v biologickom alebo chemickom laboratóriu, rozozvučať zvukové vlny, alebo využiť matematiku v umení. Očné klamy vás nielen pobavia, ale zamotajú hlavu aj telo. Na druhom poschodí sa môžete pohrať s čarom svetla a zvuku. Môžete sa stať aj astronautom  a pozrieť si Zem z Orbitária...

Po ceste do Technoramy sa v nedeľu 29. apríla pokocháte na Rýnskych vodopádoch, ktoré sú najväčšie v Európe. Zastávka v Kostnici vám pripomenie obdobie, keď tu upálili Jána Husa. Pondelok 30. apríla je venovaný jedinečnému interaktívnemu fyzikálnemu centru TECHNORAMA vo Winterthure, odkiaľ sa odchádza na Slovensko s príchodom vo veľmi skorých hodinách prvého mája.

Len za 139 eur vás odvezieme v pohodlnom, klimatizovanom autobuse, zabezpečíme ubytovanie s raňajkami a zabezpečíme šikovného sprievodcu.

Kontaktujte Katku Lehotskú, lehotska@amavet.sk, +421 905 506 312.

Pre inšpiráciu pozrite: https://www.youtube.com/watch?v=RZO6nA45JPo