Staň sa dobrovoľníkom na Festivale svetla 2018
               

Staň sa dobrovoľníkom na Festivale svetla 2018

Dátum: 08.02.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Čo je Festival svetla?

Festival svetla, Bratislava je projekt ktorý spája vedu, umenie a zábavu. Počas dvoch dní od 16. do 17. marca 2018 sa bude konať v uliciach Bratislavského Starého mesta hneď niekoľko aktivít. Vizuálne najatraktívnejšou zložkou Festivalu svetla budú exteriérové svetelné inštalácie, ktoré budú tvoriť okruh cez Bratislavu-Staré mesto a priľahlé brehy Dunaja. Inštalácie budú umiestnené predovšetkým na miestach významných stavieb a objektov mesta. 

Ďalšou aktivitou festivalu bude Vedomostný ostrov - celodenná séria workshopov a prednášok s témou Svetlo a fotonika. Cez deň budú workshopy pre registrovaných návštevníkov - študentov stredných škôl (piatok 16.3) a žiakov základných škôl s rodičmi (sobota 17.3). Vo večerných hodinách (od 18 do 22 h) budú workshopy voľne prístupné pre širokú verejnosť. Workshop bude kombinovať popularizačné prednášky odborníkov s praktickými aplikáciami a experimentmi so svetlom v zaujímavom prostredí lode Rivers Club na Dunaji. Novinkou tohoročného festivalu bude aj Verejná diskusia so zaujímavými osobnosťami na aktuálne témy súvisiacimi so svetlom. Radi Vás privítame v priestoroch Kaviarne Berlinka, kde sa okrem diskusií môžete dozvedieť zaujímavosti z priebehu celého festivalu.

Kde potrebujeme pomoc?

Ak Ťa baví veda a máš rád deti, radi Ťa privítame v našom tíme pri realizácii Workshopu pre deti a verejnosť na lodi na Dunaji. Tvojou úlohou bude zaujímavo rozprávať o pridelenom exponáte, smerovať návštevníkov k jeho správnemu používaniu a odpovedať na zvedavé detské otázky (žiadny strach, nebude to nič zložité a my ti budeme celý čas k dispozícii).

Ak Ťa skôr zaujali exteriérové inštalácie a máš chuť sa stretávať s ľuďmi v uliciach, radi Ťa privítame v tíme, zastrešujúcom organizáciu v uliciach. Tvojou úlohou bude informovať a smerovať ľudí, v prípade interaktívnych inštalácií im vysvetliť ich fungovanie. Zároveň to bude skvelá príležitosť na precvičenie si cudzích jazykov.

Čo získaš?

  • Skúsenosti z účasti a pomoci pri organizácii veľkoformátového podujatia pre širokú verejnosť.
    Skúsenosti v oblasti tímovej práce, možno aj nové priateľstvá J.
  • Skúsenosti v komunikácii s ľuďmi rôznej vekovej kategórie v rôznych jazykoch.
    Možnosť sa stretnúť so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi inak ako návštevník.
    Stravovanie počas dňa.
  • Certifikát dobrovoľníka.

Viac informácií získaš a prihlásiť sa môžeš na:

Web: www.festivalsvetla.sk
Mail: info@festivalsvetla.sk
Do predmetu prosím vždy uvádzajte: Dobrovolnik-info, prípadne Dobrovolnik-prihlaska