Kto by nechcel navštíviť prototyp „Múzea budúcnosti“ – jedinečné vedecké centrum ARS Electronica v Linzi? Nie je to totiž len mediálne umenie, ale masívny vývoj vied o živej prírode a ich revolučný vplyv na náš svet a ľudstvo, interdisciplinárne expozície vznikajú vďaka spolupráci umelcov, tvorcov a inžinierov.
Vydajte sa na fascinujúcu cestu plnú nových poznatkov a niekedy i veľkých prekvapení, na výstavu „Nové obrazy človeka“, s unikátnymi fotografiami sietnice ľudského oka a možnosťou nahliadnuť do anatómie ľudského tela v BrainLab…. RoboLab dokumentuje využitie robotov v každodennom živote, BioLab slúži na výskum mikrokozmu a genetických technológií, FabLab podnecuje kreativitu a umožní vám vytvoriť vlastný umelecký 3D objekt… Navštívte stálu expozíciu „GeoCity“ s interaktívnym plánom mesta Linz či množstvom prehľadne spracovaných štatistických údajov o životnom prostredí človeka a zažite úchvatnú 3D show „Deep Space“… A ak to spojíte s prehliadkou mesta Linz, ktoré bolo v roku 2009 vyhlásené za hlavné európske mesto kultúry a návštevou soľnej bane, Veľkej ľadovej jaskyne či Mamutej jaskyne v okolí Hallstattu, bude vám jasné, že na tento zážitok len tak ľahko nezabudnete !

1. deň
07.00 hod      odchod z Bratislavy
11.00 hod      Ars Electronica
14.00 hod      prehliadka mesta Linz, voľno
19.00 hod      ubytovanie

2. deň
07.00 hod      raňajky
09.00 hod     Hallstatt – návšteva soľnej bane (možnosť zabezpečiť obed v Rudolfsturm)

14.30 hod     Veľká ľadová jaskyňa alebo Mamutia jaskyňa (podľa výberu)
16.30 hod     odchod z Hallstattu
22.00 hod     predpokladaný návrat do Bratislavy

Dĺžka trasy: 750 km

Odporúčané vstupy: Ars ElectronicaSoľná baňaVeľká ľadová jaskyňaMamutia jaskyňa

Ďalšie tipy v Linzi: Ekovýlety, Botanická záhradaBiologiezentrumSchlossmuseumplavba po Dunaji

Ars Electronica ponúka špeciálne programy pre školy v jednotlivých laboratóriách, príp. môžete absolvovať prehliadku najväčších zaujímavostí múzea so sprievodcom.

Jaskyne sú otvorené sezónne  (máj – október), alternatívne možnosť navštíviť Salzburg príp. program podľa vlastného výberu počas druhého dňa. Tip: koncentračný tábor Mauthausen

Bližšie informácie a prihlásenie: 0905 506 312, prochaska@amavet.sk