Najšikovnejší mladí vedátori sú každoročne vysielaní na rôzne medzinárodné súťaže do zahraničia. Nižšie sa nachádza sieň vedátorských talentov, ktorí boli spomedzi nich najúspešnejší a umiestnili sa na týchto súťažiach so svojimi projektami na popredných miestach.

ISEF

ISEF (International Science and Engineering Fair) je najväčšia a najprestížnejšia medzinárodná súťaž v oblasti vedy a techniky. Usporadúva sa každý rok v máji vždy v inom meste v USA. O postup na túto súťaž bojujú milióny študentov na národných vedeckých súťažiach po celom svete, no len približne 1800 z nich dostane šancu súťažiť na ISEF-e o spolu 5 miliónov dolárov v odmenách, štipendiách a grantoch. AMAVET získal afiliáciu vysielať za Slovensko víťazov Festivalu vedy a techniky AMAVET.

EUCYS

Súťaž EUCYS (European Union Contest for Young Scientists) je iniciatívou Európskej komisie s cieľom podporovať spoluprácu a výmenu medzi mladými vedcami a podporuje ich smerom k budúcej kariére vo vede a technike. Počas súťaže, ktorá sa koná vždy v inej európskej krajine v septembri, študenti prezentujú svoj projekt porote, ktorá sa skladá z úspešných vedcov z celého kontinentu. Udalosť je otvorená aj verejnosti, ktorá si môže prísť pozrieť projekty a pýtať sa otázky. 

CASTIC

CASTIC (China Adolescents Science and Technology Innovation Contest) je súťaž pre študentov so záľubou vo vede vo veku od 12 do 20 rokov, ktorú organizuje čínska asociácia pre vedu a techniku a čínska vláda. Každoročne sa jej zúčastňuje okolo 500 čínskych a 100 medzinárodných súťažiacich z viac než 20 krajín, ktorí sú zaradení do 13 kategórií.

VNC Moskva

Vernadsky National Contest (Конкурс им. В.И. Вернадского) je ruská vedecká súťaž pomenovaná po ruskom geológovi Vladimirovi Ivanovičovi Vernadskom, ktorá je organizovaná každý rok v apríli v Moskve. Úlohou súťaže je podporovať mladých vedcov v získavaní vedomostí o svete prostredníctvom výskumu. Na súťaži sa organizuje odborná prehliadka projektov, pričom tie najlepšie z nich sú ocenené na slávnostnej ceremónii.

2019

China Adolescents Science & Technology Innovation Contest, Čína
2. miesto v kategórií – Elektrina a mechanika

Rádiovo ovládané autíčko

Viliam Podhajecký a Richard Maguľak
Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Košice

2019 podhajecky magulak

International Science and Engineering Fair, USA
4. miesto v kategórií – Elektrina a mechanika

Náhrada syntetických UV-absorbentov lignínom

Ján Maťufka a Peter Škripko, Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov

2019 skripko matufka

Vernadsky National Contest, Rusko
Špeciálna cena – najlepší projekt v kategórií – Matematika

Číslo π vo hviezdach

Alexandra Zavadská, Gymnázium Hlinská, Žilina

2019 zavadska
2018

China Adolescents Science & Technology Innovation Contest, Čína
2. miesto v kategórií – Elektrina a mechanika

Spínanie odpojovačom v elektrickej stanici

Sebastian Ivan, Jakub Fecko
Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Prešov

2018 ivan fecko

EU Contest for Young Scientists, Írsko
Špeciálna cena od EIROforum v kategórií – Medicína a zdravotníctvo

Vplyv regulátorov PKCδ na výsledok fotodynamickej terapie

Jana Motešická, Gymnázium Cyrila Daxnera, Vranov nad Topľou

2018 motesicka

EU Contest for Young Scientists, Írsko
Špeciálna cena od PRACE v kategórií – Informatika a počítačové inžinierstvo

Trevo: stromy ako výsledok algoritmu

Filip Kučerák, Gymnázium, Veľká okružná, Žilina

EU Contest for Young Scientists, Írsko Špeciálna cena od PRACE v kategórií – Informatika a počítačové inžinierstvo Trevo: stromy ako výsledok algoritmu Filip Kučerák, Gymnázium, Veľká okružná, Žilina, EUCYS, galeria amavet, fotografie amavet

Vernadsky National Contest, Rusko
Najlepší výskumný projekt súvisiaci s globálnym enviromentálnym problémom vykonaný použitím moderných technológií v kategórií – Enviromentálne vedy

Predikcia areálu rozšírenia večernice Saviho (Hypsugo savii) v Európe

Nela Gloríková, Gymnázium Kukučínova 4239/1, Poprad

2018 glorikova

Vernadsky National Contest, Rusko
Najlepší projekt prezentovaný v kategórií – Enviromentálne vedy

Potenciálne využitie lignínu a rastlinných olejov v prevencii proti UVA/UVB žiareniu

Peter Škripko, Ján Maťufka, Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov

2018 skripko matufka
2017
isweeep3

International Sustainable World (Engineering Energy Environment) Project, USA
3.miesto v kategórií – Enviromentálne vedy

Vplyv kremíka na zvýšenie tolerancie zasolenia pôd u Agropyron elongatum

Peter Škripko
Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov

2017 skripko

China Adolescents Science & Technology Innovation Contest, Čína
2. miesto v kategórií – Enviromentálne vedy
Špeciálna cena od China Association for Science and Technology

Vplyv kremíka na zvýšenie tolerancie zasolenia pôd u Agropyron elongatum

Peter Škripko
Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov

2017 skripko cina
isef2

International Science and Engineering Fair, USA
2.miesto v kategórií – Biológia 

Prírodné étericke oleje v prevencii pred kliešťami rodu Dermacentor

Miriam Feretová, Samuel Smoter
Katolícka spojená škola sv. Mikuláša, Prešov

2017 smoter feretova

China Adolescents Science & Technology Innovation Contest, Čína
2. miesto v kategórií – Biológia
Špeciálna cena od China Association for Science and Technology

Prírodné étericke oleje v prevencii pred kliešťami rodu Dermacentor

Miriam Feretová, Samuel Smoter
Katolícka spojená škola sv. Mikuláša, Prešov

2017 smoter feretova cina

EU Contest for Young Scientists, Estónsko
Špeciálna cena od Institute Laue-Langevin v kategórií – Fyzika a Astronómia

Dynamika magnetického správania v magneticky mäkkých zliatinách odlišnej štruktúry

Miroslav Kurka, Gymnázium Trebišovská 12, Košice

2017 kurka

International Sustainable World (Engineering Energy Environment) Project, USA
3. miesto v kategórií – Energia a transport

Ridelo – cyklonabíjačka

Adrián Páleš, Filip Tomáška, Gymnázium J. B. Magina, Vrbové

2017 pales tomaska
2016

International Science and Engineering Fair, USA
4. miesto v kategórií – Biológia

Potenciálne využitie sekundárnych rastlinných metabolitov v ochrane rastlín pred parazitom

Jana Čorňáková, Katolícka spojená škola sv. Mikuláša, Prešov

2016 cornakova

International Sustainable World (Engineering Energy Environment) Project, USA
3. miesto v kategórií – Enviromentálne vedy

Vplyv znečistenia ovzdušia na výskyt bioindikačných prejavov Rhytisma acernium L.

Miriam Feretová, Katolícka spojená škola sv. Mikuláša, Prešov

2016 feretova

International Sustainable World (Engineering Energy Environment) Project, USA
3. miesto v kategórií – Enviromentálne vedy

Eliminácia ťažkých kovov vo vodnom médiu prostredníctvom adsorbentov na báze zeolitu

Samuel Smoter, Katolícka spojená škola sv. Mikuláša, Prešov

2016 smoter
2015

International Science and Engineering Fair, USA
3. miesto v kategórií – Medicína

Nefrostat – domáca diagnostika chronického ochorenia obličiek

Martin Holický, Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium, Bratislava

2015 holicky

International Science and Engineering Fair, USA
3. miesto v kategórií – Informatika

Počítačové videnie – mapovanie a orientácia v 3D priestore

Daniel Zvara, Gymnázium Veľká okružná, Žilina

2015 zvara

International Sustainable World (Engineering Energy Environment) Project, USA
4. miesto v kategórií – Elektrina a mechanika

Robot Snail

Igor Žovtík, Michal Urban, SOŠ automobilová, Košice

2015 zovtik urban
2014

International Science and Engineering Fair, USA
1. miesto v kategórií – Fyzika a astronómia
Špeciálna cena od Coalition for Plasma Science, CERN

Dokazovanie zosilnenia magnetického poľa na západnom okraji Tychovho pozostatku po supernove

Michaela Brchnelová, Gymnázium Jura Hronca, Bratislava

2014 brchnelova

International Sustainable World (Engineering Energy Environment) Project, USA
1. miesto v kategórií – Energia a transport

Aktívna a pasívna rekuperácia vzduchu

Martin Ferianc, Gymnázium Jura Hronca, Bratislava

2014 ferianc

International Sustainable World (Engineering Energy Environment) Project, USA
3. miesto v kategórií – Elektrina a mechanika

Experimentálne štúdium plazmového výboja v plyne

Gorazd Štieber, Gabriel Nagy, Gymnázium svätého Tomáša Akvinského, Košice

2014 stieber nagy
2013

International Science and Engineering Fair, USA
3. miesto v kategórií – Fyzika
Špeciálna cena od United Technologies Corporation

Farnsworthov fúzor

Michal Račko, Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin

2013 racko

International Science and Engineering Fair, USA
2. miesto v kategórií – Astronómia
Špeciálna cena Priscilla and Bart Bok Award

Štúdium dynamiky vybraných pozostatkov po supernovách

Michaela Brchnelová, Gymnázium Jura Hronca, Bratislava

2013 brchnelovaa
2011

International Science and Engineering Fair, USA
4. miesto v kategórií – Chémia 

Využitie organokovových komplexov pre použitie do OLED zariadení

Marek Buchman, Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium, Bratislava

2011 buchman
2010

International Science and Engineering Fair, USA
2. miesto v kategórií – Chémia 

Využitie špecificky substituovaných imínov pri syntéze prekurzorov liečiva Stobadím, resp. jeho analógov

Marek Buchman, Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium, Bratislava

2010 buchman
2008

International Science and Engineering Fair, USA
4. miesto v kategórií – Fyzika a astronómia

Štúdium symbiotickej premennej hviezdy BF Cygni

Ľubomír Urbančok, Gymnázium Fiľakovo

2008 lubomir urbancok
2007

International Science and Engineering Fair, USA
Špeciálna cena od YALE Science & Engineering Association Inc.

Robot stopár

Michal Valíček, Stredné odborné učilište strojárske, Považská Bystrica

International Science and Engineering Fair, USA Špeciálna cena od YALE Science & Engineering Association Inc. Robot stopár Michal Valíček, Stredné odborné učilište strojárske, Považská Bystrica, ISEF, galeria amavet, fotografie amavet