Leonardo da Vinci nepochybne patrí medzi najväčších géniov talianskej renesancie. Jeho všestranný talent sa prejavil nielen v maliarstve a sochárstve, ale aj pri konštrukcii strojov, v architektúre, anatómii, astronómii a ďalších oblastiach ľudskej činnosti.
Model lietajúceho stroja, parabolického mosta či hydraulickej píly – to je len časť vynálezov, ktoré môžeme obdivovať v najväčšom talianskom múzeu venovanom vede a technike – v Miláne. Práve tu Leonardo pôsobil od roku 1482 v službách vojvodu Ludovica Sforzu, pre ktorého navrhol viacero vojenských strojov.
Miláno popri unikátnom múzeu ukrýva aj ďalšie skvosty, akým je napríklad freska Posledná večera, kódex Atlanticus s Leonardovými nákresmi, či najväčšiu bronzovú sochu koňa na svete, ktorá bola odliata až takmer 500 rokov potom, ako ju Leonardo navrhol.

1.deň

21.00 hod        odchod z Bratislavy

2. deň

10.00 hod        Vedecko-technické múzeum Leonardo da Vinci (oddelenie dopravy, materiálov, energie, komunikácie, Leonardo – umenie a veda,…).

Bazilika Santa Maria delle Grazie (Posledná večera), hrad Sforzesco, divadlo La Scala, Milánsky dóm, obchodná štvrť.  Možnosť presunu metrom k futbalovému štadiónu San Siro a hipodrómu, kde sa nachádza socha Veľkého koňa, odliateho podľa návrhu Leonarda da Vinciho.

20.00 hod        odchod na Slovensko

3. deň

9.00 hod          predpokladaný príchod do Bratislavy

Dĺžka trasy: 1820 km

Odporúčané vstupy: Vedecko-technické múzeum Leonardo da Vinci

V prípade záujmu je možné zabezpečiť špecializovaný program pre školy v niektorom z interaktívnych laboratórií (nutná rezervácia vopred).

Freska Posledná večera

Prehliadky sú časovo obmedzené na 15 min a max. 25 ľudí v skupine. Rezerváciu odporúčame nahlásiť  2 – 3 mesiace vopred.

Hrad Sforzesco

Bližšie informácie a prihlásenie: 0905 506 312,  prochaska@amavet.sk