Záhradníci profesora Scientifixa

V tejto časti sa zoznámite s mladými záhradkármi, ktorí vás budú sprevádzať.

KAROLÍNA

Karolína je zanietená pre zelené rastliny. Je to práve ona, ktorá zaujala všetkých myšlienkou záhradníčiť. Touto myšlienkou nadchla svojich priateľov a zároveň perspektívou z radosti nad úrodou ovocia a zeleniny.

RÓBERT

Veľký hokejový hráč a fanúšik severanov. Je vždy dobrovoľníkom pri manuálnych prácach. Nenechá si ujsť zápas v televízii ako aj dobrý vedecký pokus vo voľnej prírode alebo na zemi!

MAŤO

Prezývaný „mladý intelektuál“. Je pôvodcom mnohých vedeckých experimentov podávaných v tejto knihe. Napr. zúčastnil sa na experimente úrodnosti semien a pri výpočte percenta vody v zelenine.

KATARÍNA

V začiatkoch nebola veľmi presvedčená záhradníčka, avšak rýchlo sa dala zlákať touto myšlienkou, najmä pri zostavovaní konštrukcie pre pozorovanie rastu koreňov. Terárium je jeden z jej najkrajších úspechov.

SIMON

Simon je najväčším nezbedníkom zo skupiny. Uprednostňuje vedecké pokusy, ktoré sú hlučné alebo kde sa realizuje bublajúca alebo farebná chémia. V záhrade je špecialistom v boji proti škodlivému hmyzu.

KIM

Topánky na horské túry nenosí len tak, je neustála výskumníčka. Mnohé pokusy v tejto knihe boli realizované vďaka jej trpezlivosti a húževnatosti. Toto dievča zbožňuje klíčenie tulipánov …v zime!

KAROLÍNA, MAŤO, RÓBERT, KIM, SIMON a KATARÍNA ťa pozdravujú a vítajú v ZDRUŽENÍ ZÁHRADNÍKOV PROFESORA SCIENTIFIXA!