V priestoroch Žilinskej univerzity súťažili v rámci IX. ročníka robotickej súťaže RoboRAVE  Slovensko – 2024 roboty v 6-tich kategóriách.

Žilinská univerzita v Žiline privítala v piatok 12. apríla 2024 v priestoroch  „Átria“  Stavebnej fakulty súťažiacich z celého Slovenska, ktorí sa prihlásili so svojimi robotmi do jednej z výziev robotickej súťaže RoboRAVE Slovensko 2024. Tento, už deviaty  ročník súťaže RoboRAVE Slovensko bol výnimočný v tom, že sa súťažilo nielen  v kategóriách  SUMO, ale aj v ostatných kategóriách súťaže RoboRAVE, ako a-MAZE-ing, Súboj rytierov a Hasenie ohňa.

Od skorého rána bolo na univerzite viac rušno ako zvyčajne. Okrem bežných študentov bolo možné na chodbách stretnúť  75 súťažiacich, 50 robotov a 34 sprevádzajúcich pedagógov, organizátorov a rozhodcov prihlásených na šesť súťažných kategórií – výziev robotickej súťaže RoboRAVE Slovensko 2024. Plní nervozity a očakávaní dolaďovali posledné detaily pred súťažou.

„Nás organizátorov veľmi teší záujem mladých o súťaž a rozhodli sme sa, že budeme akceptovať všetky prihlášky vrátane náhradníkov. Myslím, že sme urobili dobre, lebo dnes sa ukázalo, že po rokoch prestávky sú tímy silnejšie a roboty prepracovanejšie,“ povedal jeden z rozhodcov Ing. Radomír Kováčik.

Výzvy boli určené pre 2 až 4 členné tímy, pričom vo výzvach SUMO mohli byť aj tímy 1až 2 členné.

Počet súťažiacich bol obmedzený. Súťažiaci sa prihlásili do 6 kategórií – tri boli pre žiakov ZŠ, dve pre žiakov SŠ a jedna výzva sa neotvorila, nakoľko sa prihlásil len jeden súťažiaci, ktorý nemal s kým súťažiť.

Celá súťaž bola mimoriadne napínavá a veľmi dobre zorganizovaná. Pred 16:00 hod. už organizátori vyhlásili očakávané výsledky.

 Výzva – a-MAZE-ing  ( Skvelé začiatky )
Pora-die Projekt
(názov robota)
Titl. Meno Priezvisko Škola
1 VINI Jr. Andrej Sieklik Amavet klub 958
– Klub robotiky The Benders
v Žiline
ped. dozor. Ing. Miroslav Pienčák
2 LegoBricks Pavol Martinove Gymnázium Štefana Moysesa
Školská 13
045 17 Moldava nad Bodvou
Jakub Straka
ped. dozor. RNDr. Gabriela Kövesiová
3 Robotici z Bodvy Mathias Penzák Gymnázium Štefana Moysesa
Školská 13
045 17 Moldava nad Bodvou
Sofia Uličná
ped. dozor. RNDr. Gabriela Kövesiová

 

Výzva – JUSTING –  ( Súboj rytierov )
Pora-die Projekt
(názov robota)
Titl. Meno Priezvisko Škola
1 Robotici z Bodvy Mathias Penzák Gymnázium Štefana Moysesa
Školská 13
045 17 Moldava nad Bodvou
Sofia Uličná
ped. dozor. RNDr. Gabriela Kövesiová
2 t2Bern964 Tomáš Kuruc ZŠ Bernolákova
a Amavet klub 964 Vranov nad Topľou
ped. dozor. Ing. Ján Motešický
3 Kärpänen Dávid Hanzel Základná škola SNP
Trieda SNP 20
Banská Bystrica
 
ped. dozor. Mgr. Gabriel Stach
Výzva – FIRE FIGHTING   ( Hasenie ohňa )
Pora-die Projekt
(názov robota)
Titl. Meno Priezvisko Škola
1 RoboMaze Martin Mičuch Gymnázium
Šrobárova  1
041 49  Košice
Martin Marcinčák
ped. dozor. Martin Mičuch, st.
2 Fire Defender Dominik Lenko Gymnázium Štefana Moysesa
Školská 13
045 17 Moldava nad Bodvou
Jakub Drábik
Viliam Kövesi
Pavel Bambura
ped. dozor. RNDr. Gabriela Kövesiová
Výzva – Sumo Junior
Pora-die Projekt
(názov robota)
Titl. Meno Priezvisko Škola
1 Chichuachua Jr. Teodor Vysoký Základná škola SNP
Trieda SNP 20
Banská Bystrica
Martin Hollý
ped. dozor. Mgr. Gabriel Stach
2 Čuvač Jr. Daniel Stupavský Základná škola SNP
Trieda SNP 20
Banská Bystrica
Michal Šimo
ped. dozor. Mgr. Gabriel Stach
3 Ego team Jr. Filip Gonda Základná škola SNP
Trieda SNP 20
Banská Bystrica
Patrik Paľo
ped. dozor. Mgr. Gabriel Stach
Výzva – Sumo
Pora-die Projekt
(názov robota)
Titl. Meno Priezvisko Škola
1 Čuvač Teodor Vysoký Základná škola SNP
Trieda SNP 20
Banská Bystrica
Martin Hollý
ped. dozor. Mgr. Gabriel Stach
2 Borsuk Jozef Vakula CVČ pri Katolíckej spojenej škole sv. F.Assiského
A.Gwerkovej-Göllnerovej 9
Banská Štiavnica
 
ped. dozor. Jozef Siska
3 Chichuachua Daniel Stupavský Základná škola SNP
Trieda SNP 20
Banská Bystrica
Michal Šimo
ped. dozor. Mgr. Gabriel Stach

 

Všetkým víťazom vo všetkých kategóriách boli odovzdané diplomy a ceny.

Súťaž bola v tomto roku zrealizovaná vďaka výbornej tímovej spolupráci AMAVET klubu č. 549 z Martina, Informačného centra mladých, n.o. v Martine, AMAVET klubu 958 v Žiline – The Benders, dobrovoľníčok z Gymnázia VPT v Martine, Žilinskej univerzity v Žiline, len škoda že bez väčšej podpory sponzorov.

Bronzové medaily pre Slovákov na svetovej súťaži RoboRAVE International 2023

V dňoch 9. až 12. augusta 2023 sa víťazi celoštátneho kola robotickej súťaže RoboRAVE Slovensko 2022 Patrik Pintér a Márk Vitkó zo Spojenej školy Komárňanská 28, Nové Zámky, zúčastnili na Celosvetovom finále tejto prestížnej robotickej súťaže, ktorá bola organizovaná v mexickom v štáte Nuevo León, v meste Monterrey.

Národné kolo a účasť tímu Propeller organizoval AMAVET klub 549 v Martine v spolupráci s ICM, n.o. Martin. Zástupcovia zo Slovenska so svojim trénerom a učiteľom Mariánom Otrubom sa zodpovedne pripravili, na súťaži v tvrdej konkurencii získali pekné tretie miesto a tak si priviezli aj bronzové medaile v kategórii Fire Fighting – Hasenie ohňa, čo bola najzložitejšia kategória na súťaži.

Víťazom srdečne blahoželáme a im aj ich škole ďakujeme za skvelú prípravu a reprezentáciu Slovenska.

Jozef Ristvej, koordinátor súťaže RoboRAVE Slovensko, AMAVET klub 549 Martin

FLL – regionálny turnaj Challenge v ŽILINE

Dňa 3. februára 2023 sa v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitná 8215/1, 01 26 Žilina konala súťaž FLL – regionálny turnaj Challenge ŽILINA, na ktorej sa zúčastnili aj členovia AMAVET klubu 549 Martin.

FLL je jednou z najväčších celosvetových robotických súťaží, ktorej sa zúčastňujú tisíce detí a mladých ľudí vo veku od 4 do 16 rokov. Jej účastníci sa už v ranom veku zoznamujú so základmi STEM a uplatňujú svoje zručnosti vo vzrušujúcej súťaži, pričom si budujú návyky učenia, sebadôvery a tímovej práce.

Členovia nášho klubu – žiaci Strednej priemyselnej školy v Martine v zložení: Nicolas Bučko, Jakub Harvan, Matúš Oravkin, Andrej Siekel, Matúš Ševčík, Tomáš Volna v tíme s názvom Fazkiz získali v kategórii Základné hodnoty prvé miesto.

Srdečne gratulujeme!

Súťaž autonómnych robotov RoboRAVE 2022

Dňa 19. novembra 2022 sa na pôde Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA), v priestoroch Rektorátu, Univerzitná 1, konal ôsmy ročník celoslovenského kola obľúbenej súťaže v robotike pod názvom RoboRAVE Slovensko 2022. Už ôsmy rok Informačné centrum mladých, n. o. Martin v spolupráci s AMAVET klubom 958 Žilina, AMAVET klubom 549 Martin a Žilinskou Univerzitou v Žiline organizujú túto súťaž, ktorá mohla byť aj v tomto roku zrealizovaná vďaka finančnej podpore Žilinského samosprávneho kraja, vedenia AMAVET-u v Bratislave a sponzorov.

Motto súťaže „Today´s Play, Tomorrow´s Pay“ hovorí o jej cieli, kde „dnes hrou získané vedomosti a zručnosti bude možné v budúcnosti zúročiť aj finančne“. Táto súťaž je prednostne určená pre žiakov základných a stredných škôl vo veku od 8 do 20 rokov. Do tohto ročníka sa prihlásilo celkom 36 tímov.

Zúčastnené tímy bojovali v piatich kategóriách: Justing – Súboj rytierov, SUMO Junior, SUMO, SUMO Open a Fire Fighting – Hasenie ohňa ( čo je najzložitejšia kategória, v ktorej úlohou autonómneho robota je na súťažnej dráhe samostatne nájsť a zhasnúť 4 horiace sviečky). Víťazmi tejto najzložitejšej kategórie sa stali Patrik Pintér a Márk Vitkó zo Spojenej školy Nové Zámky s robotom, ktorý má názov PROPELLER. Okrem získaných vecných darov boli nominovaní na Celosvetové finále RoboRAVE International, ktoré sa bude konať v tomto školskom roku – 9. až 11. augusta 2023 v meste Monterrey, v štáte Nuevo León v Mexiku, kde sa stretne cca 2.000 nadšencov robotiky z celého sveta. Druhé miesto získal Tomáš Gaňa s robotom FireFinder z Gymnázia Veľká okružná 22, Žilina.

V kategórii JUSTING ( Súboj rytierov) získali prvé miesto Filip Ivanič a Nicolas Slezák s robotom SuperGo z Gymnázia Banská Štiavnica, 2.miesto Jakub Gogola s robotom Kameň z Evanjelickej spojenej školy Martin, tretie miesto Martin Šotík zo Základnej školy Vranov nad Topľou.

V kategórii SUMO získal prvé miesto Jozef Vakula s robotom Borsuk zo ZŠ a MŠ Banská Belá, 2.miesto Filip Ivanič a Nicolas Slezák s robotom SuperGo z Gymnázia Banská Štiavnica, tretie miesto Michal Šimo zo Základnej školy trieda SNP Banská Bystrica s robotom Snp3.

V kategórii SUMO Jr získali prvé miesto Teodor Vysoký a Filip Gonda s robotom Snp2 Základnej školy trieda SNP 20, Banská Bystrica, 2.miesto Michal Šimo a Daniel Stupavský zo Základnej školy trieda SNP 20, Banská Bystrica s robotom Snp1, tretie miesto Filip Kardoš a Jakub Kvasnica z AMAVET klubu 958 – The Benders, Žilina s robotom Fi-Ja.

V kategórii SUMO Open získali prvé miesto Jerguš Bielončík a Ján Skovajsa s robotom Superman z Gymnázia Martina Hattalu Trstená, 2.miesto David Illeš s robotom DAVID zo Spojenej školy Nové Zámky, tretie miesto Martin Pastorek zo Spojenej školy Nové Zámky s robotom GOLIATH.

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie ročníky súťaže.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať Žilinskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu, vedeniu Žilinskej univerzity za pomoc a poskytnutie priestorov, firme ECCO Slovakia, a.s., Martin za sponzorské predmety, ktorými sme mohli obohatiť ceny pre súťažiacich a v neposlednej rade AMAVET-u Bratislava za finančnú a morálnu podporu. Takto nám o organizácii súťaže RoboRAVE Slovensko 2022 napísal pán Jozef Vakula, rodič účastníka z Banskej Belej: „Ďakujeme Vám a celému tímu za perfektne zorganizovanú súťaž. Určite si organizácia súťaže vyžadovala veľa času a úsilia. Bol to pre našu rodinu skvelý zážitok. Veľmi sa nám v Žilinskej univerzite páčilo.“

Vďaka patrí všetkým za veľmi príjemnú atmosféru súťaže RoboRAVE Slovensko 2022.

Kontakt:

Ing. Jozef Ristvej

AMAVET klub 549, Malá hora 3, 036 01 Martin

Oznam o organizovaní celoslovenskej súťaže RoboRAVE Slovensko – 2022

Oznamujeme všetkým záujemcom o zapojenie sa do robotickej súťaže autonómnych robotov RoboRAVE Slovensko 2022, že organizátori súťaže sa dohodli na zorganizovaní celoslovenského kola v sobotu 19. novembra 2022 v priestoroch Rektorátu UNIZA – Žilinskej univerzity v Žiline, ul. Univerzitná 1.

Súťažiť sa bude vo výzvach:

 • Súboj rytierov
 • Hasenie ohňa
 • SUMO

 

a v sobotu sa bude súťažiť od 9:00 hod.  (príchod je možný od 8:00) s predpokladaným ukončením o 18:00 (záleží na počte prihlásených).

Súťažné podmienky jednotlivých výziev si môžete informatívne pozrieť nižšie, poprípade cez link na:

https://bit.ly/RRSumoPravidla

https://bit.ly/RRHasenieOhnaPravidla

https://bit.ly/RRSubojRytierovPravidla

Prihlásiť sa môžete do 6. novembra 2022 do 24:00 hod. len elektronicky cez link:

https://bit.ly/RoboRaveSk2022

Robotike zdar!

Jozef Ristvej, st.

Oznam o presunutí súťaže autonómnych robotov „RoboRAVE Slovensko 2020 na november“

Z dôvodu celosvetových opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu COVID 19 sú rušené aj všetky regionálne aktivity predchádzajúce celosvetovému finále RoboRAVE International 2020. Viď.:    https://www.roboraveinternational.org/

Z uvedeného dôvodu sa organizátori súťaže RoboRAVE Slovensko 2020 rozhodli, že v roku 2020 budeme organizovať  celú súťaž v mesiaci november 2020, opäť v priestoroch UNIZA na Univerzitnej 1 v Žiline.

Informácie k organizácii súťaže a pravidlá v súlade s RoboRAVE International budú zverejnené v mesiaci  septemebr 2020.

Ďakujeme Vám za porozumenie! Za organizačný tím – Jozef Ristvej, st.

RoboRAVE Slovensko 2019 – výsledky súťaže

V priestoroch Žilinskej univerzity súťažili roboty kategórie SUMO v rámci V. ročníka robotickej súťaže RoboRAVE  Slovensko – 2019

Žilinská univerzita privítala v piatok 22. novembra 2019 v priestoroch  „Átria“  Stavebnej fakulty súťažiacich z celého Slovenska, ktorí sa prihlásili so svojimi robotmi do jednej z výziev robotickej súťaže RoboRAVE Slovensko. Tento piaty  ročník súťaže RoboRAVE Slovensko bol výnimočný v tom, že sa súťažilo iba v kategórii SUMO, no napriek tomu bol záujem, ako každý rok o súťaž SUMO mimoriadne vysoký. Veď súťaž SUMO robotov bola v Žiline organizovaná už po siedmi krát.

Od skorého rána bolo na univerzite viac rušno ako obyčajne. Okrem bežných študentov bolo možné na chodbách stretnúť  91 súťažiacich, 60 robotov a 34 pedagógov, organizátorov a rozhodcov prihlásených na robotický SUMO turnaj ako súčasť súťaží RoboRAVE Slovensko 2019. Plní nervozity a očakávaní dolaďovali posledné detaily pred súťažou.

„Nás organizátorov veľmi teší záujem mladých o súťaž a rozhodli sme sa, že budeme akceptovať všetky prihlášky vrátane náhradníkov. Myslím, že sme urobili dobre, lebo dnes sa ukázalo, že z roka na rok sú tímy silnejšie a roboty prepracovanejšie,“ povedal Ing. Miroslav Pienčák, hlavný rozhodca súťaže.

Výzva SUMO je určená pre 1-2 členné tímy

Počet súťažiacich je obmedzený a súťaží sa v 3 kategóriách – dve pre žiakov ZŠ a SŠ s LEGO robotmi a tento rok bola otvorená jedna vekovo neobmedzená kategória pre ne-LEGO roboty, čo znamená že roboty mohli byť postavené na akejkoľvek platforme. Celá súťaž bola mimoriadne napínavá a veľmi dobre zorganizovaná. Pred 17:00  už organizátori vyhlásili očakávané výsledky.

Víťazmi v kategórii LEGO SUMO Junior, určenej pre žiakov základných škôl sa stali:

 1. miesto – Nicolas Slezák a Filip Ivanič z Katolíckej spojenej školy v Banskej Štiavnici,
 2. miesto – Ivana Kováčová a Adela Filková z Gymnázia Grösslingová 18, Bratislava,
 3. miesto – Juraj Stach a Samuel Nosko zo Základnej školy, Trieda SNP 20 , Banská Bystrica.

Víťazi v kategórii LEGO SUMO, určenej pre žiakov stredných škôl:

 1. miesto – Tomáš Kováč z Gymnázia Grösslingová 18, Bratislava,
 2. miesto – Ondrej Kardoš a Jozef Kovalčík zo Strednej priemyselnej školy technickej v Martine,
 3. miesto – Dominik Kišša a Jakub Jakubík z Klubu robotiky Benders v Žiline.

Víťazi v kategórii SUMO OPEN určenej pre záujemcov o robotické zápasy SUMO postavené na otvorenej platforme:

 1. miesto – Jerguš Bielončík a Ján Skovajsa z Gymnázia Martina Hatalu v Trstenej,
 2. miesto – Šimon Dever a Matúš Dever z AMAVET klubu 686 v Žiline,
 3. miesto – Maximilián Maliar z Klubu robotiky Benders v Žiline.

Všetkým víťazom v kategórii LEGO SUMO určenej žiakom stredných škôl boli odovzdané aj vecné ceny od spoločnosti MATADOR Group.

Súčasťou súťaže bola aj zaujímavá Konferencia pre vedúcich tímov a pracovníkov Žilinskej univerzity na tému Motivácia práce vedúcich pracovníkov s mládežou na robotických súťažiach. Súťaž bola v tomto roku zrealizovaná vďaka výbornej tímovej spolupráci AMAVET klubu č. 549 z Martina, Informačného centra mladých, n.o. v Martine, AMAVET klubu 958 v Žiline – The Benders, dobrovoľníkov zo spoločnosti INLOOPX by Avast Žilina, Žilinskej univerzity v Žiline, ale aj vďaka finančnej podpore Mesta Žilina, firmy AVAST, spoločnosti MATADOR Group a Asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET. Celú súťaž RoboRAVE Slovensko organizátori pripravujú pre ostatné 4 zo všetkých 5 výziev na 20. a 21 február 2020.

 

Album s fotkami a videami nájdete tu:

https://photos.app.goo.gl/537TtCpNBRopQiU27

PLAGÁT

roborave, amavet

Príprava RoboRAVE Slovensko 2019

 

Pozývame vás na 7.stretnutie Sumo robotov v Žiline, ako jednu z výziev robotickej súťaže RoboRAVE, ktoré bude počas celého dňa v piatok 22.11.2019 v priestoroch suterénu Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity.

Výzva je určená pre 1-2 členné tímy. Počet súťažiacich je obmedzený a súťažiť budeme v 3 kategóriach – dve pre žiakov ZŠ a SŠ s LEGO robotmi a tento rok otvárame jednu vekovo neobmedzenú kategóriu pre ne-LEGO roboty. Počty súťažiacich sme predbežne obmedzili podľa predchádzajúcich ročníkov. V prípade, že bude dosiahnutý maximálny počet prihlásených, bude prihláška zaradená medzi náhradníkov a je možné, že budeme zvažovať otvorenie ďalšej kvalifikačnej skupiny.
Pravidlá súťaže:
Uzávierka prihlášok bude 14.11.2019 o polnoci.
Predtým Vás budeme informovať aj o časovom harmonograme, predbežne si vyhraďte celý deň.
Účasť na turnaji je bezplatná, pokúsime sa pre účastníkov zabezpečiť aj obed.

Bude len jedna výzva  – SUMO, určená pre dvojčlenné tímy a bude mať tri kategórie:

 1.  SUMO OPEN len s obmedzením váhy do ¾ kg a rozmerov robota 15 x 15 cm, ihrisko bude mať priemer 77 cm.
 2.  LEGO SUMO Junior, prednostne určená pre žiakov ZŠ a SŠ, s obmedzením váhy do 2kg a rozmerov robota 20 x 20 cm, ihrisko bude mať priemer 126 cm.
 3.  LEGO SUMO s obmedzením váhy do 1 kg a rozmerov robota 15 x 15 cm,, ihrisko bude mať priemer 77 cm

 

PS: Celú súťaž RoboRAVE Slovensko v tomto školskom roku, pre všetkých 5 výziev pripravujeme na koniec februára 2020 (20. a 21.2.)

Robotike zdar!

Súťaž robotov RoboRAVE International 2019 v Číne

 

Celosvetová súťaž autonómnych robotov RoboRave International 2019 sa uskutočnila v Číne 20. – 22. júla v meste Conghua, Guangdong. Súťaž RoboRave sa konala už sedemnásty rok od jej založenia v roku 2001. V ôsmych kategóriách súťaže sa zúčastnilo viac ako 600 medzinárodných tímov od Číny a Japonska až po Mexiko a Nigériu. Z toho bolo len 115 nečínskych tímov. Na jednom mieste a v jednom čase sa stretlo viac ako 2000 súťažiacich.

Slovensko reprezentoval jeden tím, ktorý sa musel do súťaže prebojovať z národného kola RoboRave Slovakia na pôde Žilinskej univerzity. Tím pod vedením učiteľa Jána Motešického sa skladal z študentov druhého ročníka vranovského gymnázia z Amavet klubu: Jakub Suďa, Matúš Iľko a Tomáš Lukča. Chlapci sa programovaniu a konštrukcii robotov venujú ešte len druhý rok. Tento ročník súťaže bol v mnohých veciach odlišný od predchádzajúcich ročníkov. Jednou z najdôležitejších zmien bol počet súťažiacich a podmienky, s ktorými sa museli zahraničné tímy vysporiadať až na mieste. „Na súťaži ma najviac prekvapilo množstvo súťažných tímov, odizolovanie od okolia, s kontrolami pri vstupe a počas súťaže. Ale takisto aj zmenené podmienky oproti tým, ktoré boli uvedené v oficiálnych medzinárodných pravidlách. Spolu s nami v jednej kategórii súťažili nielen stredoškoláci, ale aj vysokoškoláci, “ povedal študent Tomáš Lukča.

Gymnazisti z Amavet klubu súťažili v kategórii Fire Fighting. V tejto kategórii súťažilo 40 tímov bez rozdielu veku. „Táto kategória je chápaná ako jedna z najprestížnejších a tiež najťažších. Robot má za úlohu na ihrisku s približnými rozmermi 2,5 metra krát 3,5 metra autonómne do troch minút nájsť a uhasiť čo najviac zo štyroch sviečok umiestnených za náhodne rozloženými prekážkami,“ povedal študent Jakub Suďa.

Študent Matúš Iľko k súťaži povedal: „Výborné roboty, ktoré viedli základnú časť, mali smolu a vo vyraďovacej fáze vypadávali ako prvé.
Zároveň niektoré roboty mali viac „šťastia ako rozumu“. Na európskych robotoch bolo vidieť skvelú prípravu, dokonale zvládnutie programovania a konštrukcie, za ktoré sa nemusíme hanbiť. Pokorilo nás množstvo nasadených čínskych hráčov a nedostupnosť súčiastok. Aj preto väčšinu bodovaných miest obsadili čínske tímy. V našej kategórii všetky“. Učiteľ Ján Motešický konštatoval skvelé organizačné zázemie čínskych organizátorov. „Starali sa o nás ako v bavlnke, všetko bolo do detailu naplánované a kontrolované. Pri tom počte ľudí to bol pre chalanov obrovský stres. Všade bolo veľa ľudí, veľký hluk. S tým sa ešte nikdy nestretli. Súťaž bola veľmi psychicky náročná. Zvládli to bez hádok, dokázali sa skoordinovať a meniť už hotového robota. Odniesli si veľa skúseností a zážitkov. Verím, že o nich budeme ešte počuť“.

Cestu a pobyt na súťaži finančne podporili: Amavet Slovensko, VÚC Prešov, Mesto Vranov, Slovenské elektrárne, ICM Martin, MT Economy a nadáciám ESET, AXA Fond, Tatrabanka, EPH, EDUCTECH, Pontis. „Veľmi ďakujeme našim sponzorom. Bez nich a nášho učiteľa by sme nemohli ukázať svetu, čo všetko na Slovensku dokážeme a získať nové skúsenosti k tomu, čo nás baví a vypĺňa náš voľný čas,“ povedal žiak Jakub Suďa. Článok v eRevue: https://www.amavet.sk/roborave-international-v-cine-s-amavet-om/

Jano Motešický