Partizáni na RoboRAVE

„Skúsme Sumo a skúsme novú súťažnú robotickú disciplínu – a-MAZE-ing“, tak sme si v krúžku robotiky povedali, keď prišla pozvánka na súťaž RoboRave do Žiliny. Dlhoroční krúžkari Oliver Šedík a Matej Dobiaš vytiahli a upravili dva Lego roboty podľa skúseností z predchádzajúcej súťaže v Brne. A noví členovia súrodenci Miriam a Andrej Michnikovci si skúsili jazdu robota po dráhe v súťažnej disciplíne a-MAZE-ing.

Konkurencia súťažiacich bola veľká.  Sumo kategória chce silného a šikovného robota, ale aj veľkú dávku šťastia, keď sa podarí súperovho robota nabrať zboku a vytlačiť. Alebo keď súperov robot sám  pre nejakú chybu odíde z bojiska.  A v kategórii a-MAZE-ing sme síce mali schopných robotov, ktorí prešli presne celú dráhu, ale nestačili na súperov, lebo boli veľmi pomalí. Tak popracujeme na náprave.

Na takýchto súťažiach je vítaná aj účasť rodičov. Vidia snahu svojich detí, atmosféru súťaže a sami tiež aktívne prispejú či už odvozom detí a modelov alebo aj pomocou s nastavením a programovaním robotov. Týmto  ďakujem otcovi súrodencov pánovi Michnikovi za odvoz a pomoc priamo na súťaži.

Samozrejme sme si pozreli aj zápolenie v kategóriách, v ktorých sme síce teraz nesúťažili, ale nabudúce možno budeme.  Do RoboRavenia!

Ľudo Baranček, AMAVET klub 808 VTM, Partizánske