ABSOLÚTNI VÍŤAZI STEP-INTO-THE-FUTURE

Víťazi súťaže AMAVET-u zažiarili aj na svetovej súťaži v Moskve

Z tlačovej informácie, vydanej 3. júna 2021 v Moskve, sme sa dozvedeli o vynikajúcom úspechu Amaveťákov! “Vynikajúce celosvetové podujatie, priekopnícke myšlienky a brilantní mladí ľudia z celého sveta” – takto vedci a publikum z viacerých krajín ohodnotili medzinárodné online fórum pre mladých vedcov “Step into the Future”. Medzi víťazmi celkovej súťaže boli aj reprezentanti Slovenska a AMAVET-u Adrian Komanek a Patrik Michlian, ktorí sa umiestnili medzi absolútnymi víťazmi a vyhrali v kategórii Najlepší inžiniersky projekt!

Následne nás potešil aj mail priamo od Adriana a Patrika: „Dobrý deň,
dňa 3.6.2021 prebehlo finálne vyhlásenie celkových víťazov step-into-the-future.
V prílohe posielam naše diplomy, ktoré by mali prísť aj poštou na vašu adresu.
Spolu s Adrianom sme vyhrali kategóriu  The Best Engineering Project.
Odkaz:
 http://www.step-into-the-future.ru/eng/download/WinnersGrandAwards.pdf
PressReales: 
http://www.step-into-the-future.ru/eng/download/PressReliz03062021Eng.pdf
Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať AMAVET-u za možnosť reprezentovať Slovenskú republiku v zahraničí. S pozdravom Patrik Michlian a Adrian Komanek.

Medzinárodné fórum “Step into the Future” spojilo 1078 najlepších mladých výskumníkov z 23 krajín Európy, Ázie a Afriky. Virtuálne prostredie fóra, unikátne aj na svetové štandardy, združilo 12 univerzít a 14 výskumných inštitúcií. Horúce vedecké debaty prebiehali v rámci 49 tematických sekcií a prezentácie fóra počas viac než mesiac dlhého obdobia. Takmer 300 vedcov a špecialistov bolo zapojených do dialógov s najlepšími mladými mysliteľmi na našej planéte.

Step into the Future žil svojim mottom “Mladí vo svete k výzvam našich čias”. Účastníci prezentovali vyspelé poznatky v takých oblastiach expertízy ako energetika budúcnosti, umelá inteligencia, bezpečné životné prostredie, bioinformatika, inteligentné stroje a materiály, kvantová chémia, digitálna ekonómia, štúdie riešenia konfliktov, zdravotné inžinierstvo, vesmírny výskum a mnoho ďalších. Prispeli tiež v boji proti pandémii koronavírusu.

Výsledky podujatia určili 9 víťazov nominácií celkovej súťaže, 47 profesionálnych nominácií, 15 nominácií najmladších účastníkov, 23 víťazov bolo ocenených vedeckou cenou Ruskej spoločnosti mládeže vo vede a 13 boli nominovaní na vedecké štipendium programu Step into the Future.

Patrik a Adrian postúpili na súťaž do Moskvy ako víťazi Festivalu vedy a techniky AMAVET 2020. Srdečne blahoželáme k úspechu a v AMAVET-e sa tešíme, že ste – ako kolegovia pred vami – dokázali, že malé Slovensko má Veľké Talenty, pre ktoré sa oplatí vytvárať priestor na rozvoj.

Ján Nemec