Adrenalínový nočný boj o grant

Opäť sa podarili úžasné veci – projekt Podaj notebook ďalej! z bratislavského AMAVET klubu 959 má za sebou úspešný rok. V závere roka ale zasahovali aj zdravotnícki záchranári.

Priznávam, som beznádejný optimista. Pozitívna skúsenosť ma posmelí, negatívna čosi nové naučí. Hlavne o sebe. Jedno, aj druhé je skvelé!

Život je vyskladaný z tisícok drobností, ktoré ho robia krásne pestrým. Takže, aj keď predchádzajúci rok priniesol každému z nás aj nejaké vrásky na čele, verím, že ďalší nám opäť dopraje aj úsmev na tvári. V osobnom, pracovnom, aj v dobrovoľníckom živote.

Začiatkom roka zvykneme rekapitulovať. Počítame a počítame. Občas premýšľam… o čom hovoria tieto čísla? Odkedy viem, že aj veľmi málo dokáže znamenať veľmi veľa, nedávam už do počítania priveľa energie. Ale v úplnom závere roka 2021, v hlasovaní o Grant nadácie Penta, som počítala o dušu. O výsledku rozhodli posledné hlasy pred polnočnou uzávierkou.

Chýbalo 100 hlasov

Dve hodiny pred polnocou boli pred nami 4 projekty a k úspechu nám chýbalo viac ako 100 hlasov. Vyzeralo to beznádejne. Medzi tými, ktorí zareagovali na našu prosbu a zmobilizovali sa v takú neskorú hodinu, boli aj zdravotníci – záchranári, ktorí pred rokom dostali pomocnú ruku od našich IT chlapcov. Vo svojich radoch spustili reťazovú reakciu.

Nebudem napínať, uspeli sme!
Síce na poslednej 30. priečke, s priepastným rozdielom voči projektu na priečke prvej, ale… toto určite nebude zaujímať deti, ktoré vďaka grantu získajú v roku 2022 vynovené počítače na svoju školskú prípravu, aj mimoškolskú bádateľskú činnosť. Pretože, či chceme alebo nie, projekty AMAVET-u neformálne vzdelávanie s formálnym prepájajú až neuveriteľne úzko. To je proste fakt.
Ďakujeme všetkým, ktorí nás v hlasovaní podporili. Ďalšie desiatky detí dostanú v tomto roku počítače.

Podporila nás spisovateľka

Ďalší veľký úsmev v predvianočnom čase nám priniesol finančný dar na klubovom účte. Pristál na ňom ticho. Bez pompéznosti a veľkých telefonátov. O dobrých ľuďoch treba hovoriť, preto sa tešíme, že nebol anonymný. Spisovateľka Petra Nagyová Džerengová v boji o grant už nestihla zahlasovať. Projekt ju však oslovil. Nevzdala to a rozhodla sa podporiť nás priamo. Bez ohľadu na výsledok grantu. Jednoducho z presvedčenia! Darovala nám sumu, ktorá zabezpečí modernizáciu jedného NTB.

Je to úžasné! Som presvedčená, že dar, ktorý dokáže ovplyvniť vzdelanie a tým aj ďalší život jedného dieťaťa, je darom obrovským. A my jej za túto pomoc veľmi, veľmi ďakujeme.

Úsmevmi sa rok 2021 v našom klube priam hemžil. Hovoria o tom aj fotky na FB stránke Podaj notebook ďalej! Tešíme sa na úsmevy detí, ktoré prinesie rok 2022, ale aj na to, že ich raz možno uvidíme zbierať skúsenosti aj na súťažiach AMAVET-u.

Poznáte ho?

Ak poznáte príbehy detí, ktoré našu pomoc potrebujú, dajte nám o nich vedieť.

Ak poznáte niekoho, kto by vedel pomôcť projektu Podaj notebook ďalej!, kontaktujte ho a nám dajte vedieť cez FB stránku Podaj notebook ďalej, alebo mailom na amavet959sova@gmail.com.
Pre tých, ktorí nemajú radi veľa rečí, číslo nášho klubového účtu je: SK33 8330 0000 0029 0089 6243.

Všetkým Vám prajem rok plný zdravia, úsmevov, naplnených cieľov a neutíchajúceho optimizmu!

Anka Kravárová, AMAVET klub 959 Bratislava