Aký požičaj, taký vráť…sa stáva v AMAVET-e pozitívnym pravidlom

Odkedy som súčasťou AMAVET-u, cítim sa tu veľmi príjemne. Napríklad skutočnosť, o ktorej teraz píšem: Stalo sa už akýmsi pravidlom, že mnohí bývalí súťažiaci sa stanú dobrovoľníkmi a odovzdávajú svoje skúsenosti mladším, svojim nasledovníkom. Či už vo vedátorských letných táboroch, alebo na podujatiach, súťažiach, kde práca dobrovoľníka je veľmi vítaná a prispieva k úspešnej realizácii akcií. Iní zas, najmä po vyštudovaní a absolvovaní odbornosti, sa stávajú členmi odborných hodnotiacich komisií jednotlivých súťaží, alebo odchádzajú s reprezentantmi na súťaže do zahraničia ako delegáti… Tých príkladov odovzdávania toho, čo sami dostali od Asociácie pre mládež, vedu a techniku, by som tu mohol menovať ešte viac.

Teraz sa však zastavím pri jednom konkrétnejšie. Ide o Radovana Vašáka. Na súťaži Junior Internet AMAVET v roku 2021 získal cenu od hodnotiteľa Jakuba Otčenáša, ktorý ho v lete prijal na odbornú stáž vo svojej reklamnej agentúre Diorama. Pre mladého nadšenca grafického dizajnu to bola nielen výzva, ale úžasná príležitosť zdokonaliť sa vo svojom koníčku. Ďalšou pridanou hodnotou bolo, tentokrát pre celý AMAVET, že počas stáže navrhol nové, moderné logo, vtedy už 31-ročného AMAVET-u. Veď si to za tie roky občianske združenie aj zaslúžilo – obliecť sa do nového, moderného „šatu“. Kruh spolupráce sa vtedy uzavrel. A dnes? Opäť sa otvoril. Rado pracuje v prestížnom dizajnovom štúdiu – GoBigname a je súčasťou odbornej hodnotiacej komisie pripravovaného 19. ročníka celoštátnej súťažnej konferencie Junior Internet AMAVET 2024. Tu sú jeho slová, ktoré potvrdzujú predchádzajúce tvrdenia:

„Teším sa, že budem môcť Junior Internetu vrátiť časť toho, čo mi súťaž pred pár rokmi dala. Vďaka AMAVET-u sa mi pomerne skoro podarilo nazrieť do sveta grafického dizajnu. Priamo po strednej začala moja cesta stážou v agentúre Diorama, s ktorými som dodnes kamoš, a to hlavne vďaka účasti na Junior Internete. Som veľmi rád, že môžeme dnes aj my v GoBigname® ponúknuť stáž talentovanému študentovi a vzájomne sa od seba niečo naučiť. Teším sa na vaše projekty a vidíme sa na finále. Rado.“

Preto sme v predchádzajúcom článku mohli konštatovať, že víťaz kategórie JuniorDESIGN získa odbornú stáž v renomovanej spoločnosti GoBigname. Ďakujeme!

Ján Nemec