AMAVET s Junior Internetom na FIIT STU

Pozývame Vás na Deň otvorených dverí na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Na DOD sa dozviete informácie o FIIT STU, prijímacom konaní, štúdiu, študijných programoch, o súťažiach ProFIIT, NET@FIIT a študentskom živote na univerzite.

Deň otvorených dverí sa uskutoční 13. decembra 2019 na FIIT STU v Bratislave, Ilkovičova 2. Program nájdete na stránke fakulty: https://www.fiit.stuba.sk/dod2019.html?page_id=5607

Na DOD bude AMAVET prezentovať súťaž Junior Internet, ktorú spúšťame v polovici decembra. 15. ročník súťažnej konferencie zahŕňa opäť 6 súťažných kategórií: JuniorWEB – webové stránky, JuniorDESIGN – digitálne grafické práce, JuniorTEXT – texty na vyhlásenú súťažnú tému v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, JuniorAPP – mobilné aplikácie, JuniorLEARN – weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah, JuniorBLOG – blogy a vlogy.

Začiatkom decembra nás milo prekvapila správa o získaní grantu z Fondu SK-NIC. Fond podporil projekty na tému vzdelávania v oblasti informačno-komunikačných technológií. Za podporu srdečne ďakujeme a s tímom dobrovoľníkov v AMAVET-e sa tešíme na realizáciu ďalšieho ročníka.

Na jubilejnom 15. ročníku predstavíme nový dizajn súťaže, v súčasnosti pracujeme na novej webovej stránke, ktorý pripravil víťaz kategórie JuniorDESIGN v roku 2019 Samuel Bugeľ v spolupráci so spoločnosťou DIORAMA, kam sa dostal na stáž ako víťaz súťaže.

Viac o Samovi a jeho práci grafika si môžete prečítať v rozhovore https://www.amavet.sk/netusil-som-ako-sa-moj-zivot-zacne-menit/ a pre portál Veda na dosah na tomto odkaze https://vedanadosah.cvtisr.sk/vitaz-sutaze-junior-internet-graficky-dizajn-vnimam-ako-komunikacny-most.

Tešíme sa na Vás.

Dávid Richter
Výkonný riaditeľ súťaže Junior Internet AMAVET