AMAVET súťažil na východe zemegule

Od 20. septembra do 1. októbra 2021 sa konala Ázijsko-pacifická konferencia mladých vedcov APCYS 2021, ktorú hostila tento rok mexická organizácia LaREDMex. Slovensko a AMAVET reprezentovali naši finalisti z Festivalu vedy a techniky AMAVET 2020 v dvoch projektoch. Adrián Komanek a Patrik Michlian s projektom „Friendly Dalek“ v kategórii Informatika a Igor Michalec s projektom „Army robot“ v kategórii Fyzika a inžinierstvo.

Podujatie, ktoré prebiehalo online, začalo prvý týždeň prezentáciou žiackych vedeckých projektov pred odbornou komisiou a potom pokračovalo programom obohateným o vedecké prednášky z oblastí aktuálnych výskumov a inovácií. Uskutočnili sa aj okrúhle stoly s delegátmi jednotlivých zúčastnených krajín, ale aj program zameraný na prezentáciu kultúry a tradícii hostiteľskej krajiny, či súťaže pre účastníkov podujatia. Vzhliadnuť si ich môžete na youtube kanáli LaREDMex-u: https://www.youtube.com/channel/UCYeMv_lYTv39BB70Rv2A3ow/videos

Našim finalistom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a už sa tešíme na blížiace sa krajské kolá nášho Festivalu vedy a techniky AMAVET. Z tých totiž vzídu noví víťazi a budúci reprezentanti, ktorí dostanú šancu zúčastniť sa na podobných medzinárodných súťažiach pre mládež.

Lukáš Procháska