CESTY ZA VEDOU ponúka AMAVET

Ak ste nadšencom vedy a cestovania, Cesty za vedou s AMAVET-om by pre vás mohli byť skvelým spôsobom, ako zlepšiť vaše vedomosti a zároveň spoznať nové miesta a ich kultúru.

V apríli vycestujú najskôr študenti z Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci do Paríža, kde okrem „povinných jázd“, ako sú Eiffelova veža, Notre Dame či Louvre, preskúmajú medzi inými Múzeum vedy a priemyslu či Múzeum Armády (Invalidovňu).

Techniku v Mníchove si prezrú študenti zo Strednej priemyselnej školy Jána Murgaša v Banskej Bystrici. Okrem najväčšieho technického múzea v Európe, Deutsches múzea, navštívia BMW Múzeum a zastávku si spravia aj v múzeu futbalového veľkoklubu FC Bayern.

Cestovať s AMAVET-om plánujú aj z Gymnázia v Krompachoch, odkiaľ chcú zamieriť k nášmu severnému susedovi. Hlavnou zastávkou má byť bývalý koncentračný tábor v Osvienčime a pamiatky v druhom najväčšom meste Poľska, v Krakove.

Návšteva vedeckých centier a pamiatok je skvelým spôsobom, ako sa naučiť o vedeckých objavoch či histórií a zároveň sa zapojiť do interaktívnych aktivít, ktoré dopĺňajú formálne, teoretické vzdelanie.

Dominik Šintál