Dary sme v roku 2022 prijímali, aj odovzdávali

December sa niesol v duchu Vianoc. Aj napriek absencii snehu sa trblietal. V roku 2022 sa nám v rámci projektu Podaj notebook ďalej! podarilo v AMAVET klube 959 zvýšiť počet odovzdaných počítačov a notebookov na číslo 98. 

Nepokorili sme magickú stovku. Nebežíme šprint ako Bolt. V priebehu roka 2022 od nás odišli počítače alebo notebooky k ďalším 51 deťom. Rozšírili sme týmto deťom, ale aj ich súrodencom, možnosti vzdelávať sa, získavať nové digitálne zručnosti a vytvárať ich vlastné projekty. S ukončením roka sme spokojní.

November nám priniesol výzvu

Koncom mesiaca novembra sme na našu facebook stránku nahodili fotografie s komentárom, že sa nám podarilo získať ďalších 25 PC zostáv. Koniec roka býva hektický a váhali sme, či si vyhrnúť rukávy a pustiť sa do intenzívneho repasovania, alebo nakúpiť náhradné diely a do práce sa pustiť v pokojnom tempe až v januári. Všetci vieme, aký býva koniec roka hektický. V práci, v rodine…

Nebolo treba veľa rečí a zhodli sme sa: „Vianoce sú len raz do roka, urobme ich deťom ešte krajšími!“

Chlapci sa teda vypli k výkonu a v polovici decembra bolo pripravených 22 kompletných zostáv, ktoré o pár dní neskôr „odcestovali“ za svojimi novými majiteľmi do Divína.

Slza na líci

Tešili sme sa, že všetko klaplo a zásielku sa podarilo pripraviť doslova pod stromček. Prázdnu dodávku sme naplnili kompletne. Ďalšiu klávesnicu by už musel šofér zobrať na kolená. Odfúkli sme si.

Ale prišlo prekvapenie.

Deti v Divíne na počítače netrpezlivo čakali a tak nám už vopred pripravili poďakovania.

Ku krásnym kresbám pridali aj zopár slov. Niektoré vyvolali úsmev, pri niektorých sa nám ťažšie prehĺtalo, dojali.

A vôbec sa nehanbím priznať, že sa mi pri ich čítaní po líci skotúľala slza.

Nemôžem zabudnúť na donorov

Mám potrebu znovu poďakovať. A to, že projekt Podaj notebook ďalej! mohol aj v roku 2022 štedro podporiť vzdelávanie detí, vďačíme našim dobrovoľníkom, organizácii AMAVET, grantu z Nadácie Penta a grantu, ktorý nám poskytlo Občianske združenie priateľov dejín, techniky a vynálezov.

Anka Kravárová, AMAVET klub 959 Bratislava