Deň štedrosti ani Deň úprimnej a čistej radosti náš kalendár nepozná. A možno by mal!

Doteraz dostalo 41 detí do rúk svoj nový nástroj na ceste za vzdelávaním. Či už počítač, alebo notebook. To je výsledok našej malej rekapitulácie po necelom roku projektu Podaj notebook ďalej! Z dielne AMAVET klubu 959, o ktorom som už písala. A píšem zas!

Chalani si  to zaslúžia! Traja mušketieri. Jedine tak by som nazvala Maroša, Mariána a Filipa, ktorí sú nosnými piliermi tohto projektu. Sú za nimi neviditeľné hodiny a hodiny práce. O to viac vždy poteší každý dielčí míľnik.

Tým sa v októbri stalo odovzdanie repasovaných počítačov do rúk ďalších detí.

Monitory od partnera AfB Slovakia, ďalšie príslušenstvo prevažne od anonymných darcov, náhradné diely za financie klubu, vedomosti a mravenčia práca chalanov, to všetko sa opäť spojilo a tento raz to boli deti z AMAVET klubu 972 v Divíne, ktoré zažili svoj Deň radosti.

Bolo milé, že aktivitu našich klubov prišiel pri odovzdávaní PC-čiek podporiť aj Mgr. Pavel Drugda – starosta obce Divín a pani riaditeľka školy, pri ktorej AMAVET klub pod vedením pani Štupákovej pracuje. Pani riaditeľke, Mgr. Anete Zvarovej, týmto ďakujeme za milé slová na webe školy!

Aj keď sme túto radosť prežili s Divínčanmi len na diaľku, bola nefalšovaná. Usmiate oči detí na fotografiách, vlastnoručne vyrobené poďakovania (viď foto), úprimné reakcie rodičov a vedúcej AMAVET klubu 972, pani Štupákovej, nepotrebovali ďalší komentár.

Veríme, že deti ešte viac motivujeme do vzdelávania, aj do tvorby vlastných bádateľských projektov, ktoré možno raz budeme s nadšením sledovať na Festivale štyroch živlov AMAVET. Technické vybavenie pre činorodú prácu už majú vytvorené a ako bonus si navyše životom ponesú isté posolstvo. Keď raz dospejú a spomenú si…

Dva vynovené notebooky našli hneď začiatkom novembra svojich nových užívateľov vo Vranove nad Topľou. Mladí nadšenci programovania dostali do rúk svoj pracovný nástroj a môžu smelo kráčať za svojim snom.

A možno o nejaký ten rok výsledky svojho snaženia aj oni odprezentujú na FVAT AMAVET alebo na súťaži  Junior Internet AMAVET.

Tri počítače dorazili už aj do Revúcej! „PC deťom veľmi pomohli. Dokonca aj širšiemu okoliu, lebo pani učiteľka vie odkázať aj ďalším deťom, ktoré nechodia do školy, čo treba robiť. Ešte raz ďakujeme.“ – potrebujú slová učiteľky Janky Vavrekovej, vedúcej AMAVET klubu 939 v Revúcej, nejaký komentár? Tešíme sa spolu s nimi!

Deň štedrosti ani Deň úprimnej a čistej radosti náš kalendár nepozná.

A možno by mal!

Aspoň raz v roku by každý okúsil aké to je zažiť radosť a vďačnosť v ich najčistejšej podobe.

Anka Kravárová, AMAVET klub 959, Bratislava

Dôvetok

Absolútne čerstvá informácia: detí je už 42! Minulý týždeň jeden „odcestoval“ do Prešova. Skromne nás pred pár týždňami oslovila dievčina z AMAVET klubu 957 v Prešove, Erika Halčáková. Snažili sme sa pre ňu zadovážiť kvalitný NTB, ale žiaľ pre potreby stredoškoláčky sme vhodný „skladom“ nemali a aj napriek snahe sa nám žiadny nepodarilo získať.

Do Prešova teda putuje kvalitné PC-čko! Nič špeciálne by na tom nebolo, keby sme včera nezistili, že putuje víťazke 24. ročníka FVAT 2021, ktorá so svojim projektom postúpila na prestížnu súťaž Genius Olympiad do USA. Je absolútne jasné, že ide do správnych rúk.

Motivácia učiť sa a pracovať na sebe, aj napriek rôznym prekážkam, je v živote veľmi dôležité.