Do školy v prírode už teraz?

Máme radi jeseň, ale verím, že počas sychravých dní neodmietnete výlet do slnečnej krajiny. Keď si predstavíme letný pobyt na Makarskej riviére, je to síce iba myšlienkový výlet, no ľahko sa môže stať skutočnosťou.

V poslednom období sme takto v myšlienkach vycestovali do Chorvátska často. Je to preto, lebo sme stretli na novembrovom Festivale vedy a techniky AMVET viacerých našich dobrovoľníkov aj s delegátom. Zhovárali sme sa o tom, ako to bude v nasledujúcom lete. Čo by sme ešte mohli zlepšiť. Kto by chcel ísť a kedy. A bola to príjemná vízia, pretože naši Zvedaví vedci sú zvedaví aj na vás. Každý animátor prináša niečo svojské, každá Škola v prírode je jedinečná a motivácia je veľká.

Možno vám teraz tiež dobre padne takýto myšlienkový výlet do letných dní, no ak ešte nemáte so žiakmi plán na Školu v prírode, je správny čas začať. Nielen, že môžete v predstihu ušetriť na cene, ale máte aj šancu zabezpečiť si ten termín, ktorý vašej škole vyhovuje. Tu je zoznam turnusov pre rok 2020:

5. jún – 14. jún
19. jún – 28. jún
26. jún – 05. júl
3. júl – 12. júl
10. júl – 19. júl
17. júl – 26. júl
24. júl – 02. august
31. júl – 09. august
7. august – 16. august
14. august – 23. august
21. august – 30. august
4. september – 13. september
11. september – 20. september

V prípade záujmu zabezpečíme pre skupiny bezplatný animačný program Zvedavých vedcov, o ktorý sa postarajú certifikovaní dobrovoľníci. Program je pestrý, no špecifickým cieľom je hravou formou žiakom priblížiť vedu a techniku. Viac informácií o pobyte tu: https://zvedavivedci.sk/skoly-a-ine-skupiny/

Pre tých, čo by chceli vycestovať ešte v máji, alebo naopak koncom septembra, je možné sa v dostatočnom predstihu individuálne dohodnúť. Budeme sa snažiť vyjsť vám v ústrety pripravením extra turnusu.

Ak by ste mali akékoľvek otázky týkajúce sa letných pobytov s AMAVET-om, alebo ste s nami v Baško Polje so školou ešte neboli, sme tu pre vás na čísle 0905 506 312.

Lukáš Procháska