Európska NOC VÝSKUMNÍKOV s AMAVET-om

Pohľad do kalendára a skutočnosť, že zo SOVVA prichádzajú prvé e-maily a telefonáty je predzvesťou, že napriek krásnemu letu, jeseň už na seba nedá dlho čakať.

S ňou prichádza Európska NOC VÝSKUMNÍKOV 2019 – 27. septembra 2019 v piatok  od 9:00 do 23:00 h.

AMAVET bude opäť jeho súčasťou. Tak ako po minulé roky, aj tento raz sa malí aj veľkí budú môcť hravou formou dotknúť vedy a vyskúšať si niekoľko pokusov z dielne AMAVET klubu 959. Nájdete nás v Bratislave vo V-KLUBe.

Ing. Anka Kravárová, AMAVET klub 959, Bratislava.

Už  4-tý rok za sebou  bude prezentovať AMAVET klub 549 z Martina činnosť AMAVET-u na 13-tom ročníku Európskej noci výskumníkov v obchodnom centre Mirage v Žiline. Prezentácia v ich stánku bude aj v tomto roku zameraná nielen na celoslovenskú súťaž RoboRAVE Slovensko, ale aj na Festival vedy a techniky AMAVET, ktorého krajské kolo klub organizuje v priestoroch Žilinskej univerzity v Žiline, v priestoroch Rektorátu, v jej hlavnom campuse na ul. Univerzitnej č.1, vo štvrtok 24.10.2019.

Ing. Jozef Ristvej, st., AMAVET klub 549, Martin

Zaujímavé vystúpenie bude mať AMAVET aj na hlavnom pódiu v Starej tržnici v Bratislave. V piatok pred obedom uvidíte vizuálne atraktívne pokusy našich vedátorov.