FESTIVAL ŠTYROCH ŽIVLOV AMAVET – 4. ročník

Štvrtý ročník FESTIVAL ŠTYROCH ŽIVLOV AMAVET sa už blíži! Za priaznivej situácie s covidom-19 sa uskutoční v piatok 4. júna 2021 v Bratislave, v Zážitkovom centre vedy Aurelium. V opačnom prípade sa uskutoční online formou ako v minulom roku. Unikátny projekt dáva do popredia dopĺňanie vzdelávania detí o nenahraditeľnej vode, sile ohňa, ochrane životného prostredia. Súťaž motivuje deti orientovať sa na skutočné hodnoty okolo nás a zábavnou formou približuje žiakom vedu, techniku, životodarnú vodu i prírodu.

Festival štyroch živlov (F4Ž) je prehliadka vedátorských projektov žiakov základných škôl, ktorí prezentujú svoj projekt pomocou panelovej prezentácie. Princípom je prostredníctvom tvorby vedátorských projektov podnietiť v žiakoch záujem o bádanie vo všetkých oblastiach života. Naučiť ich, aby otázkou PREČO prebudili v sebe prirodzenú túžbu mladých ľudí po poznávaní a hľadaní odpovedí na otázku AKO. Nosnou témou hravej vedátorskej súťaže sú základné prírodné živly Oheň – Voda – Vzduch – Zem.

Registrácia

Minulý rok sa 3. ročník F4Ž uskutočnil v presunutom termíne v októbri formou online. My veríme, že v tomto roku bude v júni situácia s korona vírusom už pod kontrolou a súťaž sa bude môcť zrealizovať prezenčne – 4. júna 2021 v Bratislave. V opačnom prípade sa uskutoční online formou ako v minulom roku.

Štatút súťaže F4Z – na stiahnutie

Konkrétne informácie a otázky vám zodpovie koordinátor súťaže Ján Nemec mailom – nemec@amavet.sk alebo telefonicky +421 903 719 244.

Ján Nemec