FESTIVAL ŠTYROCH ŽIVLOV AMAVET – ONLINE

Štvrtý ročník online formou

Už len necelý mesiac nás delí od štvrtého ročníka FESTIVALU ŠTYROCH ŽIVLOV AMAVET! Dnes už môžeme-musíme definitívne konštatovať, že vzhľadom na situáciu s covidom-19 sa uskutoční ONLINE – v piatok 4. júna 2021. Aj keď sa pandemická situácia zlepšuje, ale nie natoľko, aby sa súťaž konala prezenčne a bola dôsledne bezpečná.

Festival štyroch živlov (F4Ž) je prehliadka vedátorských projektov žiakov základných škôl, ktorí prezentujú svoj projekt pomocou panelovej prezentácie. V tomto roku sa uskutoční online na platforme Zoom. Žiak bude musieť mať poster nahraný aj elektronicky. Učiteľom, vedúcim prihlásených projektov žiakov odkazujeme, aby sa žiaci online prezentácie nebáli. Elektronicky poster bude pre prezentujúceho dobrá pomôcka. Pri prezentácii si môže dať elektronicky aj detaily postera, čo bude pre žiaka tiež pomôcka, na ktorú bude pozerať a komentovať to. Rovnako to uvidí aj hodnotiaca komisia. V každom prípade poster elektronicky a prezentácia naživo.

Princípom je prostredníctvom tvorby vedátorských projektov podnietiť v žiakoch záujem o bádanie vo všetkých oblastiach života. Naučiť ich, aby otázkou PREČO prebudili v sebe prirodzenú túžbu mladých ľudí po poznávaní a hľadaní odpovedí na otázku AKO. Nosnou témou hravej vedátorskej súťaže sú základné prírodné živly Oheň – Voda – Vzduch – Zem.

Štatút súťaže F4Z – na stiahnutie

Registrujte žiakov do 24. mája 2021 tu:   registračný formulár

Konkrétne informácie a otázky vám zodpovie koordinátor súťaže Ján Nemec mailom – nemec@amavet.sk alebo telefonicky +421 903 719 244.

Ján Nemec