ISTROBOT 2022

Po dvojročnej prestávke sa v utorok 31. mája 2022 mohli stretnúť nadšenci robotiky, priaznivci technológií a šikovní konštruktéri všetkých vekových kategórií opäť naživo na medzinárodnej súťaži robotov ISTROBOT 2022.

Po prestávke z dôvodu pandémie koronavírusu sa podujatie rozbiehalo opatrne, preto organizátori vyhlásili len tri súťažné disciplíny. Takto mohli v priestoroch Vedeckého parku UK v Bratislave FABLAB diváci sledovať naživo výkony viac ako troch desiatok rozličných typov robotov.

ISTROBOT  2022 – ako súťaž autonómnych mobilných robotov sa  po dvojročnej prestávke opäť uskutočnil naživo. Unikátnu kategóriu „V sklade kečupov“, kde roboty súperia na súťažnej dráhe o plechovky s paradajkovým pretlakom, pre tento rok pozmenili. Keďže dlho nebolo jasné, či sa súťaž podarí usporiadať naživo, protivníka tento rok z pravidiel vypustili a roboty zbierali plechovky v sklade len osamotení. Richard Dudek, člen AMAVET klubu 549 v Martine, žiak prvého ročníka Gymnázia V. Paulinyho-Tótha v Martine,  sa so svojím robotom v tejto kategórii umiestnil na 3. mieste.

Jozef Ristvej, st., AMAVET klub 549 v Martine