Jedinečná letná exkurzia do CERN-u

Pripomíname záujemcom, ktorí majú záujem zúčastniť sa jedinečnej letnej exkurzie do CERN-u (Európskej organizácie pre jadrový výskum), že ešte majú možnosť nahlásiť svoj záujem. Poznávacia exkurzia, ktorú AMAVET organizuje sa uskutoční v termíne od 19. do 23. augusta 2024.

Po dvojročnej rekonštrukcii sa znovu otvorili brány vo švajčiarskom CERN-e a my vám ponúkame, ako jedni z mála, príležitosť nahliadnuť do sveta vedcov. Ak vás zaujímajú riadiace miestnosti výskumníkov, či výskumné a inžinierske zariadenia, alebo zázraky kvantovej fyziky prostredníctvom interaktívnej prezentácie, neváhajte nás kontaktovať.

Okrem iného sa môžete tešiť aj na interaktívne múzeum s fyzikálnymi pokusmi Technorama vo Winterthure, či múzeum Alberta Einsteina v malebnom mestečku Bern, ktorého centrum mesta je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je známe, že práve v tomto mestečku prišiel Albert Einstein na svoju geniálnu teóriu relativity E=mc². Chýbať nebude ani prehliadka hlavného mesta Švajčiarska – Ženeva, kde sa vám naskytne pohľad na oslnivú budovu Organizácie spojených národov – OSN.

V účastníckom poplatku 390€ vám zabezpečíme klimatizovaný autobus, ubytovanie na dve noci s raňajkami a sprievodcu. Vstup do CERN-u je pre účastníkov exkurzie AMAVET-u bezplatný. V prípade záujmu o vstupenky do Technorama a Einstein Museum je potrebné uhradiť poplatok v hodnote 52€. AMAVET myslí aj na cestovné poistenie a preto vám ponúkame poistenie na 5 dní v hodnote 10,50 €.

Poznávacia exkurzia s predpokladaným odchodom vo večerných hodinách 19. 8. 2024 je naplánovaná z viacerých miest podľa záujmu (Liptovský Mikuláš, Žilina, Trenčín, Trnava a Bratislava). Príchod na Slovensko je  23. 8. 2024 v skorých ranných hodinách. Tak isto vám ponúkame možnosť výstupu v mestách (Liptovský Mikuláš, Žilina, Trenčín, Trnava a Bratislava). Váš záujem nám nahlasujte e-mailom na petruskovav@amavet.sk záväzne do 1. apríla 2024. Keďže záujem o exkurziu je veľký, preto odporúčame záujem potvrdiť čím skôr.

Jana Petrušková, +421 905 506 312