Junior Internet AMAVET 2022 z pohľadu jedného z víťazov

28. a 30. apríla som v Bratislave zabojoval na finále národného kola Junior Internet AMAVET na Fakulte informatiky a informačných technológii STU. Ako jediný z 212 prihlásených projektov som postúpil až v troch kategóriách. Čakali ma teda tri prezentácie, a keďže som s mikrofónom ešte predtým neprezentoval, mal som aj trošku stres.

Prvú prezentáciu sa mi podarilo „úspešne“ pokaziť, keď som preskočil z úvodu textu skoro až na záver. Druhú prezentáciu som preto celú čítal, čo taktiež nebolo najlepšie. V sobotu ráno ma čakala tretia prezentácie v kategórii Blog. Odhodlal som sa aj vďaka podpore spolu-súťažiacich, ktorých som tam spoznal, ísť prezentovať úplne bez textu a čisto komunikovať s porotou. Podarilo sa a táto prezentácia vyšla najlepšie. Vyhodnotenie prebehlo výborne a mne sa podarilo získať 1. miesto v kategórii Blog a taktiež 3. miesto v kategórii Learn.
Junior Internet bola fyzicky aj psychicky najnáročnejšia súťaž akej som sa doteraz zúčastnil. Bola to súťaž s výbornou organizáciou na vysokej úrovni. Tieto dva dni mi dali neskutočne veľa zážitkov, skúseností a spoznal som niekoľkých mladých a ambicióznych ľudí, s ktorými som sa o úspechu mohol porozprávať. Tá atmosféra a pocit výhry sa jednoducho nedajú opísať. Som toho názoru, že každý je v niečom dobrý, pre niekoho to je tanec, futbal, matematika. Ďakujem organizácii AMAVET za šancu ukázať ostatným, že aj ja som dobrý v tom, čo robím.
Michal Pazúrik, Námestovo