Junior Internet – Tvoj odrazový mostík do online sveta

Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET), organizátor súťažnej konferencie Junior Internet, pripravuje spustenie 15. ročníka súťaže v priebehu decembra, kedy zverejní aj tému v súťažnej kategórii JuniorTEXT a termín ukončenia prihlasovania. Informácie o novom ročníku súťaže nájdete na webovej stránke www.juniorinternet.sk.

Finále súťažnej konferencie sa uskutoční 24. a 25. apríla 2020 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Súťažná konferencia je určená žiakom základných a stredných škôl. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie aplikácií, grafiku a dizajn, písanie textov a blogov, tvorbu webov so vzdelávacím obsahom. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Súťažné kategórie:

JuniorWEB – prihlasovanie vlastných webových stránok, webových aplikácií, naprogramovaných CMS, ktoré sú umiestnené na internete.

JuniorDESIGN – prihlasovanie vytvorených digitálnych grafických prác, plagátov, kresieb, dizajn manuálov, koláží a akýchkoľvek iných elektronických grafických prác umiestnených na internete.

JuniorTEXT – prihlasovanie textov na vyhlásenú tému. Literárny útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť dostupný na webovej stránke.

JuniorBLOG – prihlasovanie vlastných blogov, fotoblogov, videoblogov, stránok/kanálov, kde sa nachádza jedinečný autorský obsah. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.

JuniorAPP – prihlasovanie mobilných aplikácií pre tablety a smartfóny.

JuniorLEARN – kategória pre weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah.

Prihlásené práce budú hodnotiť odborníci z úspešných webových projektov a organizácií, ktorí okrem hodnotenia aj poradia začínajúcim autorom v ich prezentovaní vo svete online marketingu. O úspechu projektu rozhoduje originalita a nápad, dizajn a vizuál, technické prevedenie, ale aj responzivita, návštevnosť a bezpečnosť.

Dávid Richter, Koordinátor súťaže Junior Internet, AMAVET