JuniorTEXT AMAVET – napíš nám svoj názor na budúcnosť vedy a inovácií

AMAVET vyhlasuje v rámci 16. ročníka jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET a v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku tému pre súťažnú kategóriu JuniorTEXT.

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl. Súťažiacimi v kategórii JuniorTEXT sú individuálni autori, ktorí sa zaujímajú o písanie a zároveň aj pôsobia alebo chcú začať tvoriť v online svete.

Prihlasovať texty do súťažnej kategórie môžu autori do 15. marca 2021.

Téma pre texty: Akú podobu by mala mať veda, ktorá bude hnacím motorom Slovenska i celej EÚ?

Kontext: Jadrom témy tohto ročníka súťažnej kategórie JuniorTEXT je výskum a inovácia. Už dnes vieme, aké máme ako spoločnosť a planéta problémy i ambície. Vieme, že sa musí zásadne zmeniť udržateľnosť našich aktivít. Znamená to novú, zelenú ekonomiku pre zachovanie rozmanitej biodiverzity a nášho jedinečného životného prostredia. Zelená ekonomika sa však nezaobíde bez nových postupov, riešení a technológií. Nič z toho nebude dosť efektívne a rýchle, ak nebudeme oveľa viac a lepšie digitalizovať a stále viac využívať možnosti umelej inteligencie (AI). Obidve oblasti (zelená obnova a AI) sú ale podmienené rozvojom vedy a inovácií. Aká by teda mala byť veda, ktorá sa stane základom nášho úspechu?

Rozsah súťažného textu je minimálne 1000 znakov. Text musí byť dostupný na internete, môže to byť napr. osobná webová stránka, webová stránka školy alebo sociálna sieť (neobmedzene a verejne dostupný text).

Dávid Richter, riaditeľ súťaže JUNIOR INTERNET AMAVET, juniorinternet.sk

Súťažnú konferenciu Junior Internet finančne podporili SK-NIC, a.s. a WebSupport, s.r.o.