Letný CERN s AMAVET-om aj pre rodiny

AMAVET ponúka rodinám s deťmi jedinečnú možnosť zúčastniť sa letnej exkurzie do CERN-u (Európskej organizácie pre jadrový výskum) v auguste, ktorá sa uskutoční vo forme 5-dňového poznávacieho podujatia naprieč Švajčiarskom.

Po dvojročnej rekonštrukcii sa znovu otvorili brány vo švajčiarskom CERN-e a my vám ponúkame príležitosť nahliadnuť do sveta vedcov. Ak vás zaujímajú riadiace miestnosti výskumníkov, či výskumné a inžinierske zariadenia, alebo zázraky kvantovej fyziky prostredníctvom interaktívnej prezentácie, neváhajte nás kontaktovať.

Okrem iného sa môžete tešiť aj na interaktívne múzeum s vedeckými pokusmi Technorama vo Winterthure, či múzeum Alberta Einsteina v malebnom mestečku Bern, ktorého centrum mesta je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je známe, že práve v tomto mestečku prišiel Albert Einstein na svoju geniálnu teóriu relativity E=mc². Chýbať nebude ani prehliadka hlavného mesta Švajčiarska – Ženeva, kde sa Vám naskytne pohľad na oslnivú budovu Organizácie spojených národov.

Exkurziu s predpokladaným odchodom 19. augusta 2024 z Bratislavy v nočných hodinách a príchodom na Slovensko  23. augusta 2024 v skorých ranných hodinách nám nahlasujte na e-mail: petruskova@amavet.sk záväzne do 15. marca.

Jana Petrušková