Modelárska výstava Nitramodel 2021

Tak predsa sa to podarilo! 27. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky žiakov v plastovom a papierovom modelárstve pod taktovkou AMAVET klubu 836 sa aj napriek pochybnostiam, či sa vôbec budú konať, konali – 16. októbra 2021. Aktuálna oranžová farba Covid semaforu nám umožnila, aby sme naše úsilie za prísnejších podmienok dotiahli do konca.

Príprava podujatia začala už týždne pred jej konaním. Dohadovanie nových krásnych priestorov, cien, suvenírov a iných vecí, potrebných pre chod, sme museli stihnúť zabezpečiť v relatívne krátkom čase. Najintenzívnejšie prípravy však začali večer pred akciou. Členovia klubu, ale i dobrovoľníci z rôznych miest, zabrali ako vedeli a fyzicky prichystali všetko pre uskutočnenie akcie.

V sobotu 16. októbra to začalo. Prví organizátori prichádzali na miesto už pred siedmou hodinou ráno a uistili sa, či je všetko v poriadku. Súťažiaci a návštevníci približne od ôsmej hodiny začali postupne prichádzať a sála sa začala plniť. Presne stanovený počet ľudí, ktorý musel byť na splnenie hygienických predpisov, sme počítali na klasickom guličkovom počítadle, čo zožalo obrovský úspech. K vrchnej hranici tohto limitu sme sa však priblížili len zhruba z troch štvrtín – zo 470 možných návštevníkov v jednom čase sme mali najviac 311. Všetci boli disciplinovaní a súhlasili s dodržiavaním opatrení.

Starší, mladší žiaci, juniori, ale aj dospelí z celého Slovenska, ale aj iných krajín (Česko, Maďarsko, Poľsko…) súťažili v zaužívaných kategóriách a ako každý rok, nebola núdza o účasť ani o pekné ceny. Hodnotenie súťaže sa uskutočňovalo spôsobom “páči-nepáči,” a teda nie bodovým hodnotením. Každý zúčastnený súťažiaci dostal medailu s logom súťaže, detské kategórie a špeciálne ohodnotenia dostali aj vecné ceny.

Atmosféru našej akcie dotvárala aj burza, ktorá ponúkala modely a príslušenstvo, no v prvom rade ich dotvorili nádherné nové priestory mestskej športovej haly v Nitre, ktoré svojou veľkosťou a priestrannosťou dali našej každoročnej akcii nový rozmer. Ohlasy návštevníkov hovorili za všetko – dostali sme toľko pozitívnej odozvy, ako nikdy predtým.

Ako člen organizačného tímu môžem aj z našej strany povedať, že sme s priebehom akcie spokojní aj my. Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o bezproblémový chod akcie, všetkým sponzorom, AMAVET-u, mestu Nitra, ale najmä všetkým návštevníkom a súťažiacim, pre ktorých sme našu akciu konali predovšetkým.

Článok o našej akcii s výsledkami súťaže si môžete pozrieť na stránke MK Zobor:

https://www.mkzobor.sk/index.php/sk/nitra-model/348-nitra-model-2021-reportaz-vysledky

Dúfam, že sa uvidíme aj o rok!

Peter Majerčiak, MK Zobor Nitra, AMAVET klub č. 836