Orientačný beh Modrou

V nedeľu  21. júna 2020  sa na futbalovom ihrisku v Modre konal štvrtý ročník bežeckých pretekov – Orientačný beh Modrou, s podtitulkom Beháme s chuťou a radosťou.

Napriek nepriazni počasia  organizátori z  AMAVET klubu 944 Impulz ráno postavili trate na futbalovom ihrisku a v jeho blízkom okolí.

Predpoludním sa dážď zmenil na prehánky a priamo na futbalovom ihrisku čakala  na najmenšie deti do 6 rokov detská obrázková trať a takmer všetci pretekári si vyskúšali zábavnú  orientačnú hru s názvom Cintorín kontrol.

Pretekalo sa na tratiach „C“ dĺžka 0,7 km pre deti do 10 rokov, „B“ 1,6 km mládež do 15 rokov, „A“ 3,2 km mládež do 18 rokov a trať OPEN pre všetky vekové kategórie 3,7 km. V kategórii rodičia s deťmi bola dĺžka trate 1,7 km.

Každému pretekárovi bolo poskytnuté malé osvieženie a najlepší obdržali vecné ceny.  Preteky boli finančne podporené občianskym združením AMAVET a mestom Modra. Technické zabezpečenie poskytol klub orientačného behu KOB Sokol Pezinok. Ďakujeme FC Slovan Modra za zázemie, taktiež KOB Kobra, ktorý nám poskytol mapy. Trate postavil Radoslav Kuník.

Správny „orienťák“ sa behá v každom počasí , čo zúčastnení pretekári potvrdili  svojou vytrvalosťou a húževnatosťou.

Ingrid Kuníková, vedúca AMAVET klubu 944 Impulz Modra