Partizáni na súťaži Istrobot 2024

Sobota 20. apríla 2024 bola dňom našej tradičnej účasti členov krúžku robotiky a elektroniky AMAVET klubu 808 Partizánske  na robotickej súťaži Istrobot v budove Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. Zúčastnili sme sa s našimi robotickými modelmi v troch disciplínach – „V sklade kečupu“, „LegoSumo“ a „Voľná jazda“.  Celkove súťažilo 89 robotov v 6 kategóriách. Detaily súťaže sú na https://robotika.sk/contest/2024/index.php

Pódiové umiestnenie sa nám podarilo tretím miestom v disciplíne „V sklade kečupu“, kde je úlohou robota pozbierať a priniesť na štartovnú čiaru čo najviac reálnych konzerv s paradajkovým pretlakom. Súperí pritom s protihráčovým robotom, ktorý mu už prinesené konzervy môže vziať a preniesť na svoju stranu.

V kategórii „LegoSumo““ bola enormne vysoká účasť robotov a družstiev a tak to bola aspoň dobrá skúsenosť s konštrukciou modelu a taktikou zápasu. A nabudúce určite znova zabojujeme.

Vo „Voľnej jazde“ sme sa prezentovali s modelmi meteostanice a skleníkom na automatické zavlažovanie a pestovanie rastlín.

Pre účastníkov Istrobot 2024 bola pripravená aj možnosť návštevy Národného centra robotiky v budove FEI STU s praktickými ukážkami činnosti priemyselných robotov.

Po ukončení súťaže mali ešte naši krúžkari netradičný zážitok z jazdy na historických vozidlách bratislavskej MHD – v autobusoch aj električke – v rámci Bratislavských mestských dní.

Ľudo Baranček, AMAVET klub 808 VTM, Partizánske