Posledné miesta v táboroch AMAVET-u a plánovanie exkurzií do CERN-u

Ak ešte hľadáte letný program pre deti, je najvyšší čas sa prihlásiť. Na leto 2022 ponúkame viacero denných aj pobytových táborov, kde zostávajú už len posledné miesta.

Zároveň by sme vám chceli pripomenúť, že brány CERN-u sú otvorené a ak by ste ho radi navštívili v zime 2022, teraz je čas na plánovanie exkurzie. Viac info nájdete v texte.

Letný pobytový tábor Zvedavých vedcov na Zochovej chate

Pobytový tábor Zvedavých vedcov je ideálna voľba pre deti a mládež od 8 do 13 rokov. Vychutnajú si podnetné leto v prírode plné tvorivých aktivít, pokusov, bádania a zábavy pod dohľadom vyškolených animátorov. V programe sú netradičné experimenty zvedavých vedcov pod holým nebom, niečo pre šikovné ruky, súťažné aktivity, či dobrodružné výlety.

Pripravujeme jeden turnus pobytového tábora v prvej polovici augusta. Ubytovanie s plnou penziou je zabezpečené v turistickom penzióne Huncokár výhradne pre náš tábor. Nachádza sa v CHKO Malé Karpaty s množstvom príležitostí na aktívne trávenie voľného času. V blízkom okolí penziónu nájdeme viacero rekreačných športovísk, astronomické observatórium, vodné nádrže a rozhľadne.

Viac informácií a prihlášky: https://zvedavivedci.sk/tabory/

Denný tábor Zvedavých vedcov v Rači

AMAVET tradične pripravuje denný tábor pre deti v Bratislave-Rači. Podujatie je vhodné najmä pre deti od 7 do 12 rokov. Čaká ich animačný program zvedavých vedcov, ktorý formou bádateľských aktivít hravo podnecuje záujem o vedu a poznanie. Program tábora je doplnený aj o vonkajšie aktivity, športové hry alebo lodičky na Malom Dunaji v Zálesí pod dohľadom skúsených inštruktorov. Zaujímavá bude aj návšteva Aurelia, či program na Strojníckej fakulte STU, prípadne prírodovedné aktivity s Mestskými lesmi Bratislava.

Viac informácií a prihlášky: https://zvedavivedci.sk/denny-tabor/

Exkurzia do CERN-u

Po vyše dvoch rokoch sme znovu navštívili CERN. Ak by ste chceli tiež zažiť obľúbené exkurzie, ktoré okrem tohto významného vedecko-technického centra zahŕňajú aj návštevu Technoramy vo Winterthure, či prehliadku Einsteinovho múzea v Berne. Nezabudnite, že plánovať treba s veľkým predstihom. Tí, ktorí by sa chceli takejto cesty za vedou zúčastniť počas zimných mesiacov tohto roku, respektíve na jar 2023, ozvite sa nám ešte v júni.

Viac informácií: https://www.amavet.sk/exkurzia-do-cern-u/

Lukáš Procháska