Profil AMAVEŤÁKA – Ján Nemec

Všetci ho poznáme predovšetkým ako šéfredaktora AMAVET Revue, prostredníctvom ktorého nám každý mesiac prináša novinky o nádherných podujatiach roztrúsených po všetkých kútoch Slovenska, ktoré organizujú vedúci AMAVET klubov. Píše o radostiach, úspechoch, ale aj o bežných starostiach, ktoré AMAVET kluby prežívajú.

V rubrike Profil amaveťáka spovedá konkrétnych ľudí, ktorí stoja za mravenčou prácou s deťmi, ale hlavne pre deti.

Na mysli mám Janka Nemca, ktorého pútavý editoriál každý mesiac pristáva do e-mailu všetkým zvedavcom, ktorí odoberajú náš newsletter.

Stále má koho spovedať, pretože inšpiratívnych ľudí je v AMAVET-e na mraky. Premýšľam však nad tým, prečo sme sa ani po 8 rokoch jeho pôsobenia v AMAVET-e nedočítali v AMAVET Revue ani čiarku o tomto večne usmiatom človeku.

Nemám ambíciu postaviť sa do jeho role a pokúšať sa nahradiť jeho trefné postrehy. Tento Profil AMAVEŤÁKA bude teda trochu netradičný.

Janka Nemca vyspovedal profík, rozhlasový redaktor Stano Ščepán, v rubrike Hosť Rádia Slovensko. Predzvesťou zaujímavého počúvania je aj skutočnosť, že v tomto rozhovore sa za mikrofónom stretli dvaja profesionáli.

Celý rozhovor si môžete vypočuť z archívu Slovenského rozhlasu