Recept proti pasivite dospievajúcich detí

Potrebujeme:

500 g aktivity

1 ks vychladenej ochoty učiť sa nové veci

100 g kreativity

2 PL trpezlivosti

štipka flexibility

Omáčka:

Činnosť AMAVET klubu zmiešame s činnosťou malej základnej školy v Divíne, pridáme trochu ochoty učiť sa, ktoré rozmixujeme s dobrovoľníckou aktivitou a výsledkom bude správne zahustené neformálne vzdelávanie.

Hromadné podujatia a rovesnícke vzdelávanie:

Mladí  organizátori formou rovesníckeho vzdelávania a zážitkového učenia odovzdávajú svoje poznatky, skúsenosti a zručnosti ďalej nielen rovesníkom, ale aj dospelým návštevníkom.  Nepočítajú odpracované hodiny, nepovedia neviem, nedokážem, nemôžem.  Starší sa stávajú vzorom pre mladších, ktorí čakajú na deň, kedy dovŕšia 10 rokov a budú sa môcť stať súčasťou tohto nádherného kolosu.  Predstavíme vám činnosť viac ako stovky žiakov  vo veku od 10 do 18 rokov, ktorí  každoročne spájajú svoje sily a výsledkom sú podujatia známe nielen v Banskobystrickom kraji. Sú nimi  napríklad  Rozprávkový les za  poznaním,  Divínske tvorivé dielne,  Malý výskumník , Deň vedy v Zichyho Kaštieli, Deň hlavolamov, či Divínsky Boyard.  Zaujímavosťou týchto hromadných podujatí  je, že žiaci sa plne podieľajú na ich  príprave, organizácii aj realizácii a sú plní nápadov, ochoty a trpezlivosti.

Výsledok k zahryznutiu:

Hrdosť dospievajúcich detí na to, čo dokážu.  Nádherné podujatia plné radosti, nadšenia a spolupráce detí všetkých vekových kategórií. Zodpovednosť za výsledok nielen svojej práce, ale celého podujatia a tímu. Usmiate tváre návštevníkov a detí.

Webinár s Ľudmilou Štupákovou, AMAVET klub č. 972, Divín: 17. marca 2021 o 18:00 hod naživo na Facebooku a cez ZOOM.

Deniska Vaculčiaková