Regeneron ISEF 2022 s účasťou reprezentantov AMAVET

V týchto dňoch od 8. do 13. mája víťazi Festivalu vedy a techniky AMAVET 2021 sa zúčastňujú na svetovej „olympiáde“ mladých vedátorov – Regeneron ISEF 2022. Súťaž sa koná v Atlante, v štáte Georgia, USA. Vedúcim výpravy amaveťákov je RNDr. Marián Babinčák, ktorý je súčasne aj jedným z hodnotiteľov medzinárodnej odbornej hodnotiacej komisie.

Ako nám napísal, projekty slovenských reprezentantov AMAVET si môžete pozrieť aj virtuálne na: https://projectboard.world/isef/finalist-booth/mcro047t—comparison-of-disinfectants (Ivancova, Fabulova – MCRO047T) a https://projectboard.world/isef/finalist-booth/etsd069—open-plane-project (Gurnak – ETSD069).

Ak mate záujem a chuť, pozývame Vás pozrieť si ľubovoľné projekty z celého sveta na tejto prestížnej súťaži. Všetky projekty podľa kategórií nájdete na: https://projectboard.world/isef/. Autorom projektov môžete položiť na diaľku aj otázku, resp. si viete vytvoriť veľmi dobrý obraz o úrovni a zameraní projektov, v tej ktorej kategórii na svetovej súťaži.

Celú cestu našich víťazov môžete sledovať aj na sociálnych sieťach AMAVET-u: https://www.instagram.com/amavetsk/ a https://www.facebook.com/amavet)

Veríme, že po ukončení svetovej súťaži mladých vedátorov, vám oznámime aj pozitívne informácie o úspechu Slovákov v USA. Sledujte nás aj na www.amavet.sk.

Ján Nemec