Roboty v letných táboroch

Pre mladých účastníkov prímestských letných táborov, organizovaných Centrom voľného času v Partizánskom v mesiacoch júl a august 2023, pripravili členovia krúžku Robotiky a elektroniky AMAVET klubu 808 VTM Partizánske zábavno – poznávacie odpoludnia s modelmi robotov a elektronikou.

Prázdninujúce deti si vlasnoručne vyskúšali ovládanie malých robotov, jazdu po dráhe aj mimo nej, zahrali sa s Lego trezorom, rôznymi  robotickými ramenami, otestovali si svoj postreh a šikovnosť na tlačidlovom elektronickom testeri a zoznámili sa s fyzikálnymi pokusmi s Teslovým transformátorom a zotrvačnou silou pri hre so zotrvačníkmi – spinermi.

Deti mali zábavu s technikou a mnohé z nich si účasť pochvaľovali. Bola to pre ne zmena v ich štandardnom prázdninovom táborovom programe.  Z minulých podobných akcií máme skúsenosť, že ich to mnohých inšpirovalo pre prihlásenie sa na prácu v technických a elektronických krúžkoch v nasledovnom školskom roku.

Mestská televízia Partizánske vysielala o podujatiach zaujímavý videoklip, ktorý je aj na youtube: https://youtu.be/HIRi2nUG8XY alebo  Prázdniny plné zážitkov, výletov a dobrodružstiev – MTP | Mestská televízia Partizánske

Text a foto Ľudovit Baranček, AMAVET klub 808 Partizánske