Sokoliarke priletela svadobná obrúčka z oblohy

Emka Kľúčovska, „príšerka“ z AMAVET-u, mala svadbu na Hrade Červený kameň

AMAVET počas svojej 33-ročnej existencie dal príležitosť ukázať a rozvíjať svoj talent tisícom žiakov ZŠ a SŠ z celého Slovenska, ktorí ho realizujú doslova po celom svete. Jeden taký, presnejšie jedna taká sa „narodila“ aj na súťaži Junior Internet AMAVET 2016 – Ema Kľúčovská!

Ema Kľúčovská vtedy vyhrala v kategórii JuniorDesign a sebavedomo, ale s úsmevom jej typickým vyhlásila, že raz bude kresliť príšerky pre Hollywood… Jej sen, cieľ a ctižiadosť sa naozaj splnila a dnes kreslí pre rôzne spoločnosti vo filmovom priemysle. Usadila sa v USA a striedavo aj v Kanade a počas korony sa aj vydala, avšak so všetkými vtedy známymi obmedzeniami. Príbeh „Emky z AMAVET-u“ spojený so Slovenskom a s AMAVET-om sa však tým neskončil. Emka, a najmä jej manžel, chceli zažiť naozajstnú svadbu, a to na Slovensku!

Deň 24. jún 2023 je tým dátumom, kde si svadobný obrad „na spôsob sokoliarov“ zopakovali. Na Hrade Červený kameň voľakedy Emka bola aktívnou sokoliarkou, a tak miesto sobášu bolo dané!

Medzi svadobných gratulantov sa zamiešali aj amaveťáci a zo sekretariátu im poslali aj darček – spomienku:

Krásny svadobný obrad mal aj dávku napätia. Už predtým sa medzi svadobčanmi šepkalo, že ženích obrúčky nemá. Má ich „priniesť“ nejaká tajomná duša… a tá doslova priletela:

Sokol spoznal nevestu, bývalú sokoliarku a úspešne pristal na nevestinej rúčke a v pazúrikoch mal obrúčky! Svadobný obrad mohol byť zavŕšený!

Manželia s prítomnými hosťami, aj s veľkou skupinkou z USA, si pozreli vystúpenie sokoliarov, kde lietajúci dravci hrali hlavnú rolu.