TechCamp Slovakia

Dávame vám do pozornosti príležitosť pre pracovníkov a pracovníčky s mládežou, ktorí majú záujem o tému dezinformácií a mediálnej gramotnosti. V lete organizujeme školenie o dezinformáciách a mediálnej gramotnosti TechCamp s podporou US Embassy. Účastníci a účastníčky následne budú môcť získať grant na realizovanie projektu proti dezinformáciám v ich komunitách, skupinách. Je to síce primárne cielené na pedagógov a pedagogičky, ale po dohode s donorom sme to otvorili aj neformálnemu vzdelávaniu.

Celé štvordňové školenie v hoteli Satel v Poprade je bezplatné a s účasťou slovenských aj medzinárodných lektorov a lektoriek. Verím, že to bude pre všetkých obohacujúca skúsenosť. Ide o trojdňový seminár, organizovaný v spolupráci s americkou ambasádou, zameraný na kritické myslenie, boj proti dezinformáciám a mediálnu gramotnosť.

Odohrávať sa bude v dňoch 27.-30. 8. 2024 v hoteli SATEL v Poprade. Skvelým programom vás prevedú odborníci a odborníčky zo Slovenska aj zahraničia (potrebný preklad bude zabezpečený).

Navyše, po konferencií budete môcť požiadať o granty na realizáciu školení vlastných projektov, ktoré budú rozvíjať mediálnu gramotnosť či odolnosť voči dezinformáciám na Vašich školách.

Ubytovanie aj strava sú plne hradené, účastníkom a účastníčkam preplácame aj cestovné náklady do výšky €30.

Barbora Horehájová, Koordinátorka Slovenskej debatnej ligy
Slovenská debatná asociácia