Turnaj vo vybíjanej

V polovici októbra sa konečne podarilo AMAVET klubu 944 Impulz z Modry a OZ Pro Impulz zorganizovať pre žiakov ZŠ Vajanského 93 v Modre Turnaj vo vybíjanej. Pôvodne plánovaná jarná akcia pre deti z Modry sa zvrtla na neočakávaný záujem žiakov zahrať sa s loptou súťažne. Boli sme milo prekvapení záujmom detí a ich športovým duchom, keďže už nebolo veľmi príjemne počasie.

Súťažilo sa v 4 kategóriách po 7 hráčov v jednom tíme. Takto to bolo naplánované, ale realita bola taká, že družstvá tvorilo aj 8 alebo 9 žiakov. No predsa ich neodmietneme, keď sa chcú hrať, no nie?

O to horšie to bolo pri rozhodovaní po a počas zápasu. Ale s týmto si robili starosti rozhodcovia, piati  priamo zo školy a dvaja „požičaní“. Jeden rozhodca bol z AMAVET klubu 944 Impulz, odchovanec súťaží AMAVET klubu a druhým rozhodcom bol učiteľ zo SOŠ Pedagogickej v Modre, ktorý si prizval aj svoje študentky na pomoc pri rozhodovaní.

Vďaka finančnej podpore z AMAVET -u a Nadácii SPP sme mohli takúto športovú akciu pre žiakov zorganizovať  na futbalovom štadióne, kde sme pre nich postavili tri ihriská na vybíjanú. Pre deti sme kúpili občerstvenie a hodnotné ceny.

Dúfame, že o rok už bude situácia na Slovensku oveľa priaznivejšia a bude príležitosť športové akcie pre deti organizovať vo voľnejších podmienkach. My všetci v klube si držíme palce.

Ingrid Kuniková