Už len pár dní na prihlásenie do súťaže JUNIOR INTERNET

Posledná možnosť prihlásiť online práce žiakov do 15. ročníka súťaže JUNIOR INTERNET, ktorý organizuje AMAVET.

Máš nápad na digitálnu grafiku? Chceš sa vyjadriť k téme falošných správ? Vytvoril si aplikáciu alebo webovú stránku? Máš svoj blog alebo video blog? Ak si odpovedal čo i len jeden krát áno, JUNIOR INTERNET ti ponúka odrazový mostík do online sveta.

Pošli svoj projekt do 15. marca cez https://www.juniorinternet.sk/. Po tomto termíne bude odborná komisia hodnotiť prihlásené projekty a rozhodne, ktorých autorov pozveme na finále – súťažnú konferenciu. Hodnotiť prihlásené práce budú ľudia z online prostredia a budeš ich môcť stretnúť aj na konferencii. Bude to napríklad Ľuboš Demovič, zakladateľ portálu zones.sk, Katarína Touquet Jaremová zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Milan Bez Mapy cestovateľský bloger bezmapy.com, Miroslav Meňhert, copywriter MNHRT.SK, freelancer dizajnér Jakub Kšiňan, Jakub Otčenáš z reklamnej agentúry Diorama s.r.o. a Peter Paulis zo spoločnosti vyvíjajúcej aplikácie min60 s.r.o.

O čom je JUNIOR INTERNET? Dozvieš sa z krátkeho videa s riaditeľom súťaže Dávidom Richterom z AMAVET-u na tomto odkaze https://youtu.be/MIabYpsT5xs.

Pre súťažiacich je pripravených množstvo vecných cien, ale aj cesta do Bruselu. Zastúpenie Európskej komisie vyšle víťaza aj so sprievodcom v súťažnej kategórii JuniorTEXT na informačno-vzdelávaciu cestu po inštitúciách Európskej únie do Bruselu. Témy pre školský rok 2019/2020 sú dve. Autori si môžu jednu z nich vybrať: „Ako môžem rozpoznať dezinformáciu?“ alebo „Dá sa bojovať s dezinformáciami a nestratiť slobodu médií?“

Projekt podporil SK-NIC, a.s., WebSupport, s.r.o. a Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis. Novým partnerom súťaže je Affiliate sieť Dognet.

Dávid Richter, riaditeľ súťaže JUNIOR INTERNET