Veľká príležitosť pre mladé talenty v digitálnych technológiách

Junior Internet AMAVET 2024

V súčasnej dobe, keď digitálne technológie prenikajú do každej sféry nášho života, je dôležité podporovať a motivovať mladých ľudí, aby rozvíjali svoje digitálne zručnosti a kreativitu. S radosťou bol spustený už 19. ročník celoštátnej súťažnej konferencie Junior Internet AMAVET 2024, ktorá je jedinečnou platformou pre žiakov základných a stredných škôl, aby predstavili svoje projekty v oblasti digitálnych technológií.

Súťaž otvára dvere do sveta inovácií a kreativity. Poskytuje príležitosť prihlásiť projekty v piatich zaujímavých kategóriách: web, aplikácie, dizajn, text a obsah. Toto je možnosť pre žiakov ZŠ a SŠ zažiariť a ukázať Slovensku, čo všetko dokážu vytvoriť s pomocou digitálnych nástrojov.

Registrácia projektov je jednoduchá a otvorená na webovej stránke www.juniorinternet.skdo 3. marca 2024. Nezabudnite si prečítať podrobné kritériá pre jednotlivé kategórie, aby ste sa uistili, že váš projekt spĺňa všetky požiadavky.

Zvláštnu pozornosť by sme radi upriamili na kategóriu JuniorDESIGN, kde je od stredoškolských žiakov požadovaných päť rozličných prác, zatiaľ čo žiaci základných škôl musia predložiť tri práce. V kategórii JuniorTEXT je potrebné, aby práce boli písané na predom stanovenú tému a práca bola zverejnená a verejne dostupná na internete. Tohtoročná téma je „Čo by sa muselo stať, aby sme sa začali zaujímať o európske voľby?“.

Účasť na konferencii Junior Internet AMAVET nie je len o súťažení. Je to príležitosť prezentovať svoje projekty na celoštátnom finále, ktoré sa uskutoční 12. a 13. apríla 2024 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU, kde každoročne ponúkajú úspešným talentom možnosť prijatia bez nutnosti absolvovať prijímacie konanie.

Víťazi sa môžu tešiť na atraktívne ceny. V kategórii JuniorTEXT čaká na šťastného víťaza poznávací výlet do Bruselu, zatiaľ čo víťaz kategórie JuniorDESIGN získa odbornú stáž v renomovanej spoločnosti GoBigname.

Všetkým účastníkom držíme palce a tešíme sa na ich inovatívne projekty.  Nech nechajú svojej kreativite rozlet a zapoja sa do tejto výnimočnej udalosti. Odkaz pre žiakov:  Ukážte svetu, aký potenciál sa skrýva vo vás a vašich digitálnych projektoch!

Barbora Cíchová