Web, o ktorom ste, dúfame, ani nevedeli

Písal sa rok 2020, keď sme sa v AMAVET-e rozhodli, že je čas vstúpiť do 21. storočia aj tým, ako sa prezentujeme v online priestore. Bolo potrebné pripraviť nový web s jasnejšou štruktúrou, čo vzhľadom na veľkú rôznorodosť aktivít nášho združenia nebola jednoduchá úloha.

Hlavný web AMAVET-u zastrešoval a odkazoval na ďalšie stránky, ktoré sa venovali jednotlivým projektom a činnostiam. Jednou z takýchto stránok je aj web Zvedavých vedcov, ktorý bol nástupcom a transformáciou starého webu s názvom Superleto. Nazdávali sme sa, že starý názov nevystihoval podstatu projektu, ktorého špecifikom je najmä animačný program Zvedavých vedcov. Program u detí a mládeže podnecuje hravou formou záujem o vedu a techniku. A tak vznikol nový web zvedavivedci.sk.

Narazili sme však na nečakaný problém

Ukázalo sa, že slovenská gramatika je achylovou pätou niektorých našich priateľov, ktorým sa nedarilo nový web nájsť, aj napriek tomu, že poznali jeho názov. Netrvalo dlho a zistili sme príčinu tohto problému. Ako ho však vyriešiť, a pokiaľ možno sa aj trochu popritom zabaviť?

Vytvorili sme jednoduchú stránku s adresou zvedavyvedci.sk, ktorej hlavnou úlohou bolo návštevníkov nasmerovať na správny web s mäkkým „i“. No a popri tom im zanechať aj úsmevný odkaz.

Internetových zblúdilcov našťastie nebolo veľa a nedávno sme sa preto rozhodli ukončiť chod tejto stránky, keďže ten „správny“ web zvedavivedci.sk je už dobre zabehnutý. Tvrdá alternatíva už neexistuje. Chceli sme sa však s vami podeliť a ukázať vám aspoň na obrázku ako vyzerala. Možno by bola škoda, keby upadla do zabudnutia.

Nech sa páči.

Screenshot zaniknutého webu zvedavyvedci.sk