Zapojte sa do súťaže a príďte na ITAPA EXPO 2022

Na Slovensko prichádza nový festival inovácií ITAPA EXPO 2022. Je určený pre všetkých, ktorí žijú technologickými novinkami, netradičnými nápadmi a inovatívnymi prístupmi. Spolu s ním prichádza aj jedinečná príležitosť ukázať sa a zabodovať pred niekoľko tisícovým publikom a zažiť atmosféru EXPO Dubaj 2020 priamo v Bratislave.

ITAPA EXPO 2022 umožní mladým ľuďom predstaviť svoj projekt, prezentovať školu ako pokrokovú inštitúciu otvorenú kreatívnym myšlienkam svojich študentov a poskytne priestor pre vytváranie nových prepojení s miestnou komunitou – networking, možnosť stretnúť sa s potenciálnymi partnermi, či zamestnávateľmi. Urobte si so svojimi študentmi koncoročný výlet alebo exkurziu do Bratislavy (17. – 18. júna 2022) a príďte sa pozrieť na zaujímavé exponáty, prípadne si aj vypočuť úspešné príbehy študentov a absolventov.

ITAPA EXPO 2022: Od Dubaja k Dunaju je dvojdňový technologický festival na Nábreží M. R. Štefánika  pri Eurovea, ktorý prepojí výstavu najpútavejších exponátov s priestorom na prezentácie, plodné diskusie a atraktívne aktivity pre študentov a širokú verejnosť. ITAPA EXPO 2022  vám dá jedinečnú príležitosť ocitnúť sa v spoločnosti dubajských exponátov a špičiek technologických noviniek na Slovensku.

Kreatívne exponáty a riešenia slovenských inovátorov, trendových firiem a progresívnych spoločností z rôznych oblastí života, prezentačná aj diskusná časť – to všetko s určitosťou pritiahne pozornosť aj širokej verejnosti.

Počas dvoch dní sa na festivale predstavia aj kreatívne slovenské projekty a prediskutujú aktuálne témy spoločenského života, ako sú praktické inovácie pre život, zdravie a domácnosť, šetrenie energie a prechod k novým zdrojom, podpora a rozvoj cestovného ruchu na Slovensku.

Súťaž pre študentov

Keďže ITAPA EXPO je učené aj pre študentov, pripravili sme pre nich zaujímavú súťaž. Do žrebovania o zaujímavé ceny sa môžu zapojiť spracovaním zaujímavej eseje, ktorú napíšu na jednu z dvoch vybraných tém: Ako s pomocou inovácie zarobiť prvý milión? alebo Ako s pomocou inovácie zachrániť svet? 

Rozsah eseje: jedna A4 alebo 1 800 znakov

Uzávierka súťaže: eseje posielajte na mailové adresy itapa@itapa.sk alebo na amavet@amavet.sk  do 4. júna  2022.

Cena: v každej z dvoch kategórii vyhodnotíme najzaujímavejšiu esej  a oceníme ju finančnou odmenou vo výške 100 EUR. Víťaz si cenu prevezme na hlavnom pódiu podujatia (cestovné náklady preplatíme).

Katarína Lepiešová, ITAPA