Exkurzie za vedou i do CERN-u

Nový školský rok sa už začal a možno už rozmýšľate so svojou triedou nad exkurziou. Mali by ste. Je čas plánovania a porád. U nás prípravy bežia v plnom prúde.

V júni sme konečne zavítali do CERN-u, prvý raz odkedy nám cestovanie znemožnila pandémia. Všetko prebehlo dobre a máme už naplánovaných niekoľko ďalších exkurzií, ktoré okrem CERN-u rátajú so zastávkou v Technorame vo Winterthure, prehliadkou Ženevy, Palácom národov OSN, Bernom s Múzeom A. Einsteina, či návštevou čokoládovne Cailler so syrárňou Gruyére. Vzhľadom na to, že príprava takejto exkurzie trvá v ideálnom prípade 9 mesiacov, radi by sme vám dali do pozornosti najmä letné termíny pred prázdninami 2023.

Absolvovali sme cestu do Paríža a ďalšia je na programe už onedlho. Táto exkurzia je vhodná najmä pre tých, čo dokážu oceniť spojenie vedy, umenia a kultúry. Okrem Paláca objavov, či návštevou Synchrotron Soleil, môžete zažiť Eiffelovu vežu alebo Louvre a ďalšie ikonické miesta v Paríži.

Záujem je aj o exkurzie do Osvienčimu, ktoré tiež dokážu silno zapôsobiť a priblížiť nechválne  známu epizódu z dejín ľudstva.

Okrem toho môžeme odporučiť aj exkurzie do Budapešti či Viedne, kde podľa vášho záujmu tiež dokážeme v programe vhodne nakombinovať vedu s kultúrou danej krajiny.

Pre viac inšpirácie môžete navštíviť našu stránku s Cestami za vedou: https://www.amavet.sk/cesty-za-vedou/, prípadne volajte na 0905 506 312.

Lukáš Procháska