Fyzikálny Paríž trochu inak

Minulý týždeň sa uskutočnila ďalšia exkurzia v Paríži a my sa tak môžeme podeliť o novinky a tiež o pekné obrázky z cestovania.

Táto exkurzia však bola v niečom nová. Žiaci mali záujem o program zameraný viac na vedu, no plány nám skomplikovala situácia v Paríži, kde prebiehajú vo viacerých inštitúciách rekonštrukcie. Z programu nám tak vypadol Synchrotron Soleil a Palác objavov. Našťastie mali pre nás Francúzi pripravené alternatívy, ktoré môžeme konštatovať, že neboli o nič menej zaujímavé. Žiaci si pochvaľovali zážitok v Planetáriu, kde nám program pripravili zamestnanci Paláca objavov, a namiesto Synchrotronu sme naplánovali po dlhej dobe opäť návštevu La Villette s Múzeom vedy a priemyslu.

Okrem toho účastníci exkurzie zažili Deutsches Museum v Mníchove, ale aj ikonické miesta v Paríži ako napríklad Louvre, Eiffelovu vežu, prehliadku historického centra s Notre Dame, Latinskou štvrťou, Sorbonnou, Pantheoónom, Sacré Coeur, Víťazným oblúkom, Champs-Elysées, či večenú plavbu po Seine.

Vzhľadom na pozitívne ohlasy by sme radi zaradili do ponuky aj verziu programu s Planetáriom a návštevou La Villete. Pre viac inšpirácie môžete navštíviť našu stránku s Cestami za vedou.

https://www.amavet.sk/cesty-za-vedou/

prípadne volajte na 0905 506 312.

Lukáš Procháska