Internetové projekty do AMAVET-u prichádzajú, pošleš ho aj ty?

Do 17. ročníka súťaže Junior Internet, ktorej organizátorom je AMAVET, prihlásili žiaci základných a stredných škôl zatiaľ 11 projektov v kategóriách JuniorWEB, JuniorBLOG, JuniorDESIGN, JuniorAPP, JuniorLEARN a JuniorBLOG.

Kategória JuniorTEXT čaká na prvú autorku alebo prvého autora, ktorý zašle svoj písaný príspevok na tému Plán obnovy a odolnosti: Slovensko podľa mňa.“

Súťažnú tému sme vyhlásili v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. Autori príspevku si môžu vybrať problém vo svojom okolí, regióne, alebo aj v rámci celého Slovenska, do ktorého by pomyselný grant EÚ investovali. Kreativite sa medze nekladú. Kontext témy: V rámci Plánu obnovy a odolnosti získalo Slovensko vo forme grantov od Európskej únie vyše 6,3 miliardy eur. Predstav si, že to, na čo sa tieto peniaze použijú, je len na tebe. Nemusíš písať len esej alebo úvahu, ale napríklad aj prejav či dokonca báseň. Kreativite sa medze nekladú.

Čo ďalšie môžu žiaci prihlásiť?

JuniorWEB – webové stránky, JuniorDESIGN – digitálne grafické práce a digitálny dizajn, JuniorBLOG – blogy a vlogy, ale aj obsah na sociálnych sieťach (napríklad vlastný profil), JuniorAPP – mobilné aplikácie, JuniorLEARN – weby a aplikácie využiteľné vo vzdelávaní.

Postupujúcich žiakov AMAVET pozve na finále súťažnej konferencie, na ktorom súťažiaci predstavujú svoje práce vo forme 3,5 minútovej prezentácie a zároveň súťažia o hodnotné ceny. Zároveň na svoj projekt dostávajú cennú spätnú väzbu a priestor na rozvoj seba i svojho projektu. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Viac informácii a prihlasovanie žiackych projektov nájdete na https://www.juniorinternet.sk/. Prihlasovanie sa uzatvára 15. marca 2022.

Dávid Richter, riaditeľ súťaže JUNIOR INTERNET