UČITEĽ SLOVENSKA – hlasovanie

Komenského inštitút Živice v septembri 2021 vyhlásil 4. ročník ocenenia Učiteľ Slovenska, ktorého cieľom je upozorniť na výnimočné pedagogičky a pedagógov. Pandémia a teraz vojna na Ukrajine kladú aj na našich učiteľov obrovské nároky. Ukázalo sa, ako je veľmi dôležité, aby vedeli promptne reagovať na vzniknuté situácie, boli ochotní učiť sa nové veci, ale hlavne – aj v náročných časoch hľadali cesty, ako vzdelávať svojich zverencov.

Do tohto ročníka prišlo takmer tisíc nominácií od verejnosti, z ktorých odborná porota pod vedením bývalej hlavnej školskej inšpektorky Viery Kalmárovej najskôr vybrala 30 naj-učiteľov a teraz už aj TOP 10. Vo finálnej desiatke je 7 žien a 3 muži, pričom porota hodnotila najmä to, ako dokážu pri výučbe zohľadňovať individualitu žiakov a či sú ochotní skúšať nové inovatívne metódy.

Nás AMAVEŤÁKOV teší, že je medzi nimi aj Janka Šošovičková, vedúca AMAVET klubu 966 v Novej Dubnici!!! (písali sme o nej aj v marcovom AR: https://www.amavet.sk/veduca-amavet-klubu-smeruje-k-titulu-ucitel-slovenska/ )

Ak si pozriete toto video – https://www.youtube.com/watch?v=Ut_VYJU1fXo, určite nebudete váhať kliknúť na jej meno tu: https://domov.sme.sk/c/22872625/hlasovanie-verejnosti-ucitel-slovenska-2021.html  a dať jej hlas, ďakujeme.

Ján Nemec