Začínajú prípravy na krajské kolá Festivalu vedy a techniky AMAVET 2023

Je to čas radosti a očakávania pre všetkých nadšencov vedy a techniky, pretože sa blížia prípravy krajských kôl Festivalu vedy a techniky AMAVET 2023 (FVAT). Tieto podujatia sa konajú každoročne a ponúkajú  úžasnú príležitosť pre mladých vedcov a technikov prezentovať svoje projekty a získať postup do celoštátneho finále FVAT AMAVET 2023, ktoré sa uskutoční v Bratislave počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku na začiatku novembra ako 26. ročník súťaže.

Ak máte vedecký alebo technický projekt, ktorý by ste chceli prezentovať, je čas sa pripravovať a následne sa zapojiť! Stačí sa prihlásiť na stránke www.festivalvedy.sk do 4. októbra 2023 a získať šancu vyhrať postup do nasledujúcej fázy súťaže. Tento festival poskytuje výnimočnú príležitosť pre mladých ľudí prezentovať svoje nápady, inovácie a vedecké práce pred odbornou hodnotiacou komisiou.

Krajské FVAT 2023 sa uskutočnia v týchto termínoch:

Banskobystrický kraj – 13.10.

Nitriansky kraj – 20.10

Trenčiansky kraj – 13.10

Žilinský kraj – 20.10

Bratislavský – 13.10

Košický kraj – 13.10 alebo 20.10 – dátum ešte upresníme

Celoštátne finále bude vrcholom príprav, kde sa stretnú najlepší z najlepších. Ak sa vám podarí uspieť na celoštátnom finále FVAT AMAVET 2023, otvárajú sa vám dvere na nomináciu na jednu z medzinárodných súťaží, či už v Európe alebo USA. Môžete sa stretnúť s mladými vedcami a technikmi z rôznych kútov sveta a získať nové skúsenosti a poznatky prostredníctvom výmeny nápadov, rozhovorov, stretnutí a poznaním novej krajiny.

Postup na medzinárodné súťaže vám môže otvoriť nové „dvere“, získať nové možností a zároveň vám umožní zviditeľniť vašu prácu na medzinárodnej úrovni. Toto je šanca, kedy práve vaše projekty môžu dosiahnuť globálny dosah a prispieť k rozvoju vedy a techniky.

Víťazi FVAT 2022 zvíťazili na svetových súťažiach aj v tomto roku 2023, o čom píšeme vyššie.

Link

Link

Preto neváhajte a zapojte sa do krajského kola FVAT AMAVET 2023.

Toto je Tvoja príležitosť zdieľať Tvoje nadšenie pre vedu a techniku s ostatnými rovnako zmýšľajúcimi mladými ľuďmi. Možno práve Ty sa staneš nositeľom postupu na jednu z medzinárodných súťaží a zviditeľníš svoju krajinu na globálnej scéne vedy a techniky.

Barbora Cíchová